Acces - tworzenie makra "Ustaw wartość"

Witam buduję bazę danych. Mówiąc krótko chcę stworzyć formularz który na podstawie 2 innych tabel tworzyłby nową 3. Wszystko szło dobrze ale zawiesiłem się przy tworzeniu makra "Ustaw wartość" Chciałbym aby po wyborze z listy-pole kombi)(nazwa elementu) , pole zwróci wartość ID , makro sięgnie do tabeli (lista wysyłkowa) i zwróci liczbę sztuk odpowiadająca ID (nazwa elementu) Niestety moje wysiłki spełzły na niczym, brak mi doświadczenia w pisaniu makr, załączam moją bazę danych oraz poniżej opisuje co zrobiłem, może ktoś zauważy błąd. W formularzu przeszedłem do widoku projektu i na polu [nazwa elementu] dałem konstruuj > makro > podałem nazwę makra, w polu element : [Formularze]![formularz]![sztuk wykonanych] wyrażenie: IIf([nazwa elementu]>0;DLookUp("sztuk elementu";"lista wysylkowa";"Identyfikator=" & [nazwa elementu]);0) dodałem jeszcze makro odśwież na wszelki wypadek potem jeszcze przeszedłem do widoku projektu formularza i ze-edytowałem pole [sztuk elementu] w zdarzeniu > po aktualizacji wpisałem nazwę makra NIESTETY NIE DZIAŁA : ( PROSZĘ O POMOC Link do mojej bazy danych [url=http://www.divshare.com/download/17036906-cb3]DivShare File - nadzór.accdb[/url]

Odpowiedzi: 0

bartek88
Dodano:
14.03.2012 20:55:58
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0