A może tak linuks zamiast windows?

Dlaczego nikt nie chce sprobowac tego systemu? Argument Windowsowcow nr 1: jest zbyt trudny, nie chce mi sie jego uczyc To najgorszy argument jaki slyszalem w moim krotkim, jeszcze trwajacym zyciem. Jak jestes taki len to nie chodz jeszcze do szkoly! Po za tym obsluga linuxa z KDE jest na takim poziomie zaawansowania jak w W98 (czyli maly). Argument drugi: Linux jest dla hakerow, nie posluchasz na nim muzyki itd. Nie zgadzam sie. Ja jak korzystam z mojego SLAXA (Server Edition!) to wspiera media idealnie Smile. Jak chcesz pograc to instalujesz Wine i po sprawie. Trzeci argument: Mi Windows wszystko wykrywa, a pod linuxem trzeba sie motac Zupelnie odwrotnie! Instalujesz Windows: Musisz sciagac 200-300 MB softu (typu antywiry, firewalle, sterowniki itd.). Instalujesz Linux: Dociagasz 2-3 programiki (np. Kadu i GIMPA w moim przypadku) - zalatwione. Linux jest jeszcze latwiejszy w instalacji. Czwarty argument: Windows jest popularny, nie znam nikogo kto by mial inny system I? Dajmy taki przyklad: Co wolisz miec? Fiata 126p - najpopularniejszy samochod w Polsce czy Aston Marina DB9? Wiec widzisz. Ktos chce jeszcze cos zarzucic? Dodam jeszcze ze sa dystrybucje (dla windowsowcow czyt. wersje) z roku 2006 i moga chodzic na Pentium 133Mhz i 16MB Ram (dla porownania: na takim kompie Windows98 chodzilby nieznosnie wolno)

..........................................

Ok, temat bardzo ciekawy, ale przenoszę do działu o wszystkim. Anathema

Odpowiedzi: 2

ok powiedzmy, że chciałbym spróbować tego linuxa, ale nie chcę na razie usuwać windowsa, więc takie pytanko dało by się zainstalować mandriva 2007 na dysku usb ??? i jakos go później odpalić ???
Hunter86
Dodano
05.11.2006 22:30:02

wlodarek i przyznam Ci racje. Dlaczego tak ludzie mysla malo o linuxie to dlatego, ze wydaje mi sie iz malo reklamowany. Mysle, ze kwestia opanowania takiego Linuxa chyba jest sprawa w miare latwa dla laika?Stick out tongue

Ja zas mam pytanie czy jest mozliwe aby na jednym kompie (laptopie) smigal Win oraz Linux? Jak to trzeba by bylo zrobic mam na mysli cala instalacje. Jesli piszesz, ze jest ona taka latwa? Oraz czy bede mial tylko dostep do konsoli czy tez graficzna nakladke?

Co sadzisz o SUSE Linux oraz UBUNTU Linux?

PAFCIO
Dodano
03.11.2006 19:57:05
  • wlodarek1 03.11.2006 20:24:51

    No wiec przyjacielu tak ; ja nie mam laptopa tylko zwykły stacjonarny komp ale recze ci ze linuks na laptopie instasluje sie tak samo jak na stacjonarnym kompie, bywaja tylko problemy z wykrywaniem sprzetu na laptopach ale wszystko jest do przeskoczenia. Instalatory popularnych dystrybucji takich jak UBUNTU , SUSE , AUROX , FEDORA , MANDRIVA , KATE OS , KNOPPIX, sa graficzne i po POLSKU . Musisz miec na dysku czesc nie przydzielona do zadnej partycji windowsowej i wybierasz opcje WYKORZYSTAJ WOLNY NIEPRZYDZIELONY OBSZAR DYSKU gdy instalator linuxa zapyta cie o partycje na której masz go zainstalowac. W linuxie w odróznieniu od windows masz do wyboru KILKA srodowisk graficznych bezposrednio po zakonczeniu instalacji np ; KDE , GNOME , FLUXBOX , XFORCE. Jesli zainstalujesz np SUSE 10.0 masz do wyboru wszystkie te srodowiska gdy zainstalujesz wszystko to co jest na instalacyjnej płytce DVD. Suse po instalacji = ok 7 GB programów . Ubuntu to jest tylko 1 płytka cd choc jest tez wersja pełna na dvd. Jesli zainstalujesz to z cd to po instalacji masz tyle programów co w 'gołym' windows reszte musisz sam doinstalowac ale za to taki system jest szybszy , bo mniejszy.Konsola spełnia w linuxie ważna role ale jest tez wiele narzedzi graficznych , klikalnych np YAST , RPMDRAKE , SYNAPTIC , PORTHOLE, Zainstaluj UBUNTU 6.10 lub MANDRIVA 2007 a zobaczysz ze linux jest wart zaintersesowania. Na linuxie korzystasz z netu BEZ INSTALOWANIA ZADNEGO ANTYWIRUSA . A spróbuj na gołym swiezo zainstalowanym windows połaczyc sie z netem bez zadnych zabezpieczen . Ile minut pochodzi ??

wlodarek1
Dodano:
03.11.2006 19:18:23
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1