A może by tak ... - Do Zarządu ( i nie tylko )

Tylko krowa nie zmienia zdania – na kanwie tej odkrywczej myśli pozwalam sobie poddać Wam pod rozwagę sprawę rang. Nie tyle chodzi mi o ich powiązanie z „dorobkiem” ilościowym, ile z takim ich wyspecyfikowaniem, które mogłoby dawać rozeznanie „kogo czytać”. Starsi stażem Użytkownicy nie mają problemu – po nickach wiedzą czy warto na tekście oko zawiesić, czy można go sobie odpuścić, a ewentualną własną wypowiedź potraktować „sportowo”. Użytkownicy mniej często bywający na forum lub Ci, którzy są dopiero na dorobku nie mają tego komfortu. Dla Nich więc taka gradacje „Odpowiadaczy” mogłaby być sugestią równoważną doświadczeniu tych „starych wyjadaczy” . Ci drudzy sobie poradzą, a Ci pierwsi od ręki mogliby wiedzieć, że ranga w stylu „kawał marudnego chama” oznacza, iż niewiele z postów tej osoby wyniknąć merytorycznie może, w odróżnieniu od postów Użytkownika awansowanego na „fachowca od…”. Zdaję sobie sprawę z „robotności” takiego rozwiązania, ale ileż to razy czytałem tu i tam o tym, iż „wszystko dla Was Kochani Czytelnicy/Forumowicze”. Oczywiście jest inna możliwość - oceny typu pomógł uwidaczniane pod awatarem, ale ani wiem czy to możliwe, ani nie mam specjalnego przekonania do obiektywizmu takich pochwał. Wspominam o tej opcji z obowiązku, by o jednostronność podejrzanym nie być. Oczywiście zawsze można napisać, że to wszystkiego nie da się uwzględnić w opisie Usera, że i tak mało kto na takie „udogodnienia” patrzy itp. Oczywiście, że i tak jest. Jeżeli jednak choćby paru procentom Użytkowników mogło to pomóc w rozpoznaniu między swoimi, a wrogami to gra warta być może świeczki. Stąd tekst ten publikuję jako przyczynek pod rozwagę, a może i zaczyn jakiejś szerszej dyskusji na temat „usprawnień” na forum.

Odpowiedzi: 20

eh mi się nie chcę czytać tych kłutni :P DWAC RANGE NAWET NEGATYWNA :mryellow: !!!
Small Mike
Dodano
06.02.2008 00:23:09
  • Anathema 06.02.2008 12:35:07

    [quote=Small Mike] DWAC RANGE NAWET [b]NEGATYWNA[/b] :mryellow: !!![/quote] Jesteś na dobrej drodze do jej otrzymania Small Mike ;-)

Bobi - musisz. gusioo - nie mam czajnika, a nawet gdybym go miał to bym go nie włączał, bo byłby on tradycyjny, a nie elektryczny. PS. I tyle mi wyszł oz całej tej lektury ( pewnie też bez zrozumienia ).
Rebe
Dodano
05.02.2008 07:40:58
Upadek w sensie, że nowi zapamiętają Cię jedynie jako krzykacza i rozbójnika. Wpada, przedstawia jakieś złowieszcze teorie i ucieka. Nie tak jest? W normalniej sytuacji się nie udzielasz, a kiedy przychodzi do realizacji jakiejś inicjatywy pojawiasz się, mieszasz wszystko z błotem i cześć. Wyroczni Ci u nas dostatek. A jeżeli ktoś ma spore pojęcie o sieciach, systemach, sprzęcie i programach jednocześnie? Jest do dupy bo nie wybrał sobie jednej tylko dziedziny? Kiedy bije od niego ewidentne - mało powiedziane - orientowanie się w określonej tematyce? Idea była jedna. Nakierować "nowych" na kogo wypowiedzi mają zwracać uwagę. Czy ja muszę teraz zrobić w tym dziale topic pt. "Ich słuchajcie bo dobrze gadają" i wkleić odpowiednie nicki wraz ze specjalizacją, czy może napis Ekspert pod awatarem będzie lepiej widoczny? Chochliki jakoweś grasują najpewniej.
Bobi
Dodano
04.02.2008 21:57:19
Upadek w sensie, że nowi zapamiętają Cię jedynie jako krzykacza i rozbójnika. Wpada, przedstawia jakieś złowieszcze teorie i ucieka. Nie tak jest? W normalniej sytuacji się nie udzielasz, a kiedy przychodzi do realizacji jakiejś inicjatywy pojawiasz się, mieszasz wszystko z błotem i cześć. Wyroczni Ci u nas dostatek. A jeżeli ktoś ma spore pojęcie o sieciach, systemach, sprzęcie i programach jednocześnie? Jest do dupy bo nie wybrał sobie jednej tylko dziedziny? Kiedy bije od niego ewidentne - mało powiedziane - orientowanie się w określonej tematyce? Idea była jedna. Nakierować "nowych" na kogo wypowiedzi mają zwracać uwagę. Czy ja muszę teraz zrobić w tym dziale topic pt. "Ich słuchajcie bo dobrze gadają" i wkleić odpowiednie nicki wraz ze specjalizacją, czy może napis Ekspert pod awatarem będzie lepiej widoczny?
Bobi
Dodano
04.02.2008 21:55:25
No i widzisz, potwierdzasz tylko moje słowa. Piszesz dla samego faktu, cytujesz, rzucisz niby to jakimś kąśliwym zdaniem i tyle. I jak tu się w jakiekolwiek dysputy wdawać kiedy nie ma naprawdę z kim gadać? Może nie masz naprawdę żadnych rzeczowych argumentów w zanadrzu? Nie mam ani czasu ani ochoty tak po próżnicy. Moglibyśmy ew. na gadu kiedyś w przerwie obiadowej, ale niestety, zablokowałeś mnie. Ależ mi przykro. Czy ekspert od czytania to to samo co ekspert od rozumienia tego co się czyta? Jeżeli nie to z przykrością muszę stwierdzić, że jesteś tym pierwszym rodzajem. Nie jestem tylko pewien czy to upośledzenie w stosunku do drugiego typu umiejętności bierze się z tego zaślepienia, o którym wspominałem, czy jednak może z różnicy poziomów n.p.m jaką miałeś do pokonania w drodze do szkoły. To Twoje ostatnie zdanie zabrzmiało tak jakoby wraz ze wzrostem poziomu szacunku jakim Cię wszyscy obdarzamy nasza śmieszność rosła. Nie wiem czy wiesz, ale sobie samobója w tym momencie strzeliłeś.
Bobi
Dodano
04.02.2008 21:05:29
  • gusioo 04.02.2008 21:14:49

    [quote=Bobi]Moglibyśmy ew. na gadu kiedyś w przerwie obiadowej, ale niestety, zablokowałeś mnie. Ależ mi przykro.[/quote] Dobrze, że napisałeś - chciałem Cię tylko ukryć na liście, widać cuś źle zrobiłem. Zaraz to naprawię. Możesz nie wierzyć. [quote=Bobi]Czy ekspert od czytania to to samo co ekspert od rozumienia tego co się czyta? Jeżeli nie to z przykrością muszę stwierdzić, że jesteś tym pierwszym rodzajem. Nie jestem tylko pewien czy to upośledzenie w stosunku do drugiego typu umiejętności bierze się z tego zaślepienia, o którym wspominałem, czy jednak może z różnicy poziomów n.p.m jaką miałeś do pokonania w drodze do szkoły.[/quote] Nie wiem dlaczego się uczepiłeś moich frustracji. Chcesz mi zafundować psychoanalizę? Wymyśl jakiś inny powód. A do szkoły miałem z górki. [quote=Bobi]To Twoje ostatnie zdanie zabrzmiało tak jakoby wraz ze wzrostem poziomu szacunku jakim Cię wszyscy obdarzamy nasza śmieszność rosła. Nie wiem czy wiesz, ale sobie samobója w tym momencie strzeliłeś.[/quote] Wybaczysz, ale większość nie wie, że ktoś taki jak ja istnieje i coś tam kiedyś robił. A Ci starzy i tak sobie poszli, a jak nie poszli to krakają jak inne wrony.

  • Bobi 04.02.2008 21:32:08

    [quote=gusioo]Nie wiem dlaczego się uczepiłeś moich frustracji. Chcesz mi zafundować psychoanalizę? Wymyśl jakiś inny powód. A do szkoły miałem z górki.[/quote] Przepraszam, ale to na to wygląda. Bo ileż można, w jaki sposób? Czy ja sobie wymyśliłem tą samą akcję z wyróżnianiem z tłumu innych osób? Roboty mam pod dostatkiem. Uznałem to za dobry pomysł i po krótkim namyślę poczyniłem pierwsze nieśmiałe kroki. A czy nazwiemy osoby o jakich mowa od początku ekspertami czy inaczej to kwestia do przedyskutowania. Dla mnie zasługują na takie miano, jeżeli dla Ciebie nie to już trudno mi się z Tobą kłócić. [quote=gusioo]Wybaczysz, ale większość nie wie, że ktoś taki jak ja istnieje i coś tam kiedyś robił. A Ci starzy i tak sobie poszli, a jak nie poszli to krakają jak inne wrony.[/quote] I popatrz. Kiedyś zwracałeś uwagę innych tym, że dzieliłeś się swoją wiedzą/doświadczeniami z innymi, chciałeś i umiałeś zazwyczaj pomóc. Teraz zajmujesz wszczynaniem bezsensownego rabanu. To IMO krok wstecz i najkrótsza droga do "forumowego" upadku na samo dno.

  • gusioo 04.02.2008 21:41:58

    [quote=Bobi]I popatrz. Kiedyś zwracałeś uwagę innych tym, że dzieliłeś się swoją wiedzą/doświadczeniami z innymi, chciałeś i umiałeś zazwyczaj pomóc. Teraz zajmujesz wszczynaniem bezsensownego rabanu. To IMO krok wstecz i najkrótsza droga do "forumowego" upadku na samo dno.[/quote] Jakiego upadku? Oprócz Ciebie i Ad@$ia to już nikogo znajomego nie ma (No jeszcze Rebe). A Ci "nowi", nawet gdyby znaleźli coś mojego to i tak nie zidentyfikują tego. Wiem - pisaliśmy o tym nawet "prywatnie" i to co ustaliliśmy nadal jest aktualne. P.S: Skoro ktoś się na czymś zna i za coś dostał experta to warto napisać za co - Expert Win2000, W2k3, Ekspert od softu, hardłeru etc. Samo Expert nic nie mówi, kolejna ranga. To tak, żeby całkiem nie upaść. P.S.2: Dlaczego dostałem 16 powiadomień o Twoim ostatnim poście? Aż tak mnie nie lubisz?

Codziennie się przekonuję, ba, jestem tego prawie pewny, że Tobie sie gusioo w życiu nie układa tak jakbyś tego chciał i z braku realnego miejsca gdzie mógłbyś wyładować swoje frustracje włączasz sobie forum i pragniesz komuś dogryźć. za wszelką cenę, nieważne czy masz racje czy nie. Rozumiem, że Ciebie nikt w życiu nie nazwał ekspertem od niczego za wyjątkiem malkontenctwa i stąd się biorą te Twoje problemy. Nie tędy droga, naprawdę jest 1000 lepszych sposobów zwrócenia na siebie uwagi. Od aparycji począwszy na wiedzy kończąc. Nie mam zamiaru tłumaczyć się z tego dlaczego komuś wręczyłem rangę, albo nie. Wystarczy, że przewertujesz sobie posty, które napisały wymienione wyżej osoby i może Cię trochę oświeci, choć szczerze w to wątpię, bo rozgoryczenie przesłania Ci rzeczywistość. Jeżeli nadal będziesz się chciał kłócić o samą treść podpisu pod awatarem (czy on będzie brzmiał Ekspert czy Znawca czy Omnibus nawet) to się zastanów najpierw. Polecam również wrócić do pierwszego posta w tym temacie, który stworzył nikt inny jak Rebe. O co mu chodziło? Może ja opacznie to zrozumiałem? Inna rzecz, jeżeli uważasz, że podanym osobom nie należą się "wyróżnienia" to proszę o argumenty. Bez tego tej jałowej i bezsensownej dyskusji nie będę kontynuował, a Ty się na jeszcze większą śmieszność narazisz.
Bobi
Dodano
04.02.2008 20:36:49
  • gusioo 04.02.2008 20:43:08

    [quote=Bobi]Codziennie się przekonuję, ba, jestem tego prawie pewny, że Tobie sie gusioo w życiu nie układa tak jakbyś tego chciał i z braku realnego miejsca gdzie mógłbyś wyładować swoje frustracje włączasz sobie forum i pragniesz komuś dogryźć. za wszelką cenę, nieważne czy masz racje czy nie.[/quote] Włączyć to mogę czajnik, ale od tego jest Rebe. Co do moich frustracji to nie przejmuj się nimi. Naznaczaj Ekspertów. [quote=Bobi]Rozumiem, że Ciebie nikt w życiu nie nazwał ekspertem od niczego za wyjątkiem malkontenctwa i stąd się biorą te Twoje problemy. Nie tędy droga, naprawdę jest 1000 lepszych sposobów zwrócenia na siebie uwagi. Od aparycji począwszy na wiedzy kończąc.[/quote] Fakt - nikt mnie nie nazwał Ekspertem od niczego. W niektórych kręgach uchodzę za człowieka od rowerów, ale do Eksperta i tak dużo mi brakuje. Tak więc nie jestem ekspertem. I dobrze mi z tym. [quote=Bobi]Nie mam zamiaru tłumaczyć się z tego dlaczego komuś wręczyłem rangę, albo nie. Wystarczy, że przewertujesz sobie posty, które napisały wymienione wyżej osoby i może Cię trochę oświeci, choć szczerze w to wątpię, bo rozgoryczenie przesłania Ci rzeczywistość.[/quote] Raczej załzawione oczy - jak czytam te Wasz porady. [quote=Bobi]Jeżeli nadal będziesz się chciał kłócić o samą treść podpisu pod awatarem (czy on będzie brzmiał Ekspert czy Znawca czy Omnibus nawet) to się zastanów najpierw. Polecam również wrócić do pierwszego posta w tym temacie, który stworzył nikt inny jak Rebe. O co mu chodziło? Może ja opacznie to zrozumiałem?[/quote] Nie mów, że nie jesteś Ekspertem od czytania? [quote=Bobi]Inna rzecz, jeżeli uważasz, że podanym osobom nie należą się "wyróżnienia" to proszę o argumenty. Bez tego tej jałowej i bezsensownej dyskusji nie będę kontynuował, a Ty się na jeszcze większą śmieszność narazisz. [/quote] Akurat w Waszej piaskownicy nie zależy mi na szacunku - sami wystarczająco się ośmieszacie.

1. Fakt - zabrałem się od du*y strony, ale nie wszystko stracone. 2. Touche - zapomniałem, że to On wytworzył taki zwrot. 3. Aaaa o te kolorki chodzi - tu też muszę Ci racje przyznać - na Piaskownicy jakoś bardziej kolorowo było. Człowiek wchodził, patrzył na kolorek i widział kto idiota, a kto nie.
gusioo
Dodano
04.02.2008 13:09:31
1. Czuj się obcyndolony, bowiem .... kopalińskiego masz przeglądać, a moje posty czytać i kontemplować. 2. Wałęsę kiedy cytujesz to cudzyśłowem odbarzaj, bo Cię... pozwie. 3. Skleroza Cię dopadła - podpowiedź: ile było "grup" na ...zone i jak ich członkowie byli wyróżniani?
Rebe
Dodano
04.02.2008 13:05:25
Wiesz Rebe - staram się jak mogę, Kopalińskiego czytam nocami, Twoje posty również przeglądam, co by z Ekspertami móc w dyskurs iść bo tak ani me, ani be, ani kukuryku to nie wypada. Po kiego kolorki? Zresztą nie jestem Expertem to nie wiem jak je zrobić.
gusioo
Dodano
04.02.2008 13:01:38
Nooooooooo, gusioo, żeś mnie zaskoczył - taki wokabularz, że ho, ho. Zaczynam się bać o własna "posadę" ( Wielkiego Językoznawcy ). Ad. PS - kolorków brakuje Ty ... malkontencie.
Rebe
Dodano
04.02.2008 12:58:17
Kolejne dwie osoby, które postanowiliśmy choć w taki sposób nagrodzić to [b]Ucho[/b] oraz [b]Endrju[/b].
Bobi
Dodano
01.02.2008 21:51:46
  • gusioo 04.02.2008 12:54:47

    [quote=Bobi]Kolejne dwie osoby, które postanowiliśmy choć w taki sposób nagrodzić to [b]Ucho[/b] oraz [b]Endrju[/b].[/quote] Ale, że Expert od czego? Bo taki Expert od wszystkiego to o kant mojej łysej głowy potłuc. ZU pomyśli sobie podpłacił komu trza / zna admina / wykonał jakąś usługę i dostała Experta. Swoją drogą dlaczego nie naznaczyć wszystkich? Bo można być Expertem i Ekspertem, Specjalistą, Znawcą, Pasjonatem, Hobbystą, Miłośnikiem i tak jeszcze trochę tych rang można by wykoncypować. Potem wejdzie taki bidny ZU i ujrzy tu Eksperta, tam Experta, a tu Specjalistę. I pomyśli sobie, że kurna wszyscy się znają.. póki nie zajrzy do działu Ekspert (Expert). Miłej zabawy życzę. P.S: Kiedyś było piachuzone teraz jest CXP zone.

[size=53]Small Mike[/size] e? za to Rebe'go trzeba by było przewijać pół godziny żeby zobaczyć jakże mondry post :P :d/ ];->
Small Mike
Dodano
31.01.2008 00:41:49
Tylko przypominam iż ranga zobowiązuje... także do dzieła. (: Small Mike - gdyby wielkość czcionki malała wprost proporcjonalnie do prezentowanego poziomu to wielu miało by problemy, żeby Twój nick przeczytać niestety.
Bobi
Dodano
30.01.2008 23:25:26
Small Mike - bacz bys nie przegiął. wojtt - gratulacje :)
Żółty
Dodano
30.01.2008 20:35:14
  • wojtt 30.01.2008 21:25:41

    [quote=Żółty] wojtt - gratulacje :)[/quote] Dzięki.

rangi powinny być takie że każdy kto ma wiekszą ilośc postów z taką wielkością miałby napisany swój nick np. [size=13079]Rebe[/size]
Small Mike
Dodano
30.01.2008 20:23:20
Trochę wody w Wiśle upłynęło, ale są już pierwsze nominacje. Rangę [b]Ekspert[/b] otrzymuje [b]wojtt[/b]. Z jakiego powodu chyba nie trzeba tłumaczyć, wystarczy jego twórczość prześledzić. Niebawem najprawdopodobniej pojawią się następne "naznaczenia". Strzeżcie się ;]
Bobi
Dodano
30.01.2008 20:07:16
Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze, to proponowałbym uprościć sprawę i zamiast rang, opisów itp. itd. zaznaczyć w jakiś sposób osoby, których wypowiedzi warte są czytania. I nie kierowałbym się tutaj ilością czy częstotliwością wypowiedzi, ale sposobem pisania (poprawnością, kulturą, konkretnością...) - takie "antykarniaki", które (mam nadzieję) nie tylko wyróżniłyby, ale zdopingowały do utrzymania pewnego poziomu. Pozdrawiam
kierofca
Dodano
17.12.2007 23:25:38
Mógłbym, ale to już zupełnie inna historia i z tych wyłącznie do kategorii prywatnych zaliczana ( ryby, kurna, jedz ).
Rebe
Dodano
11.12.2007 07:44:45
Żeb Ty, kurna, we wszystkim taki słowny był - znowu coś mnie ominęło. Chociaż akurat element najistotniejszy - potwierdzenie tego, że niektórzy może i czytać umieją, ale z rozumieniem to u nich już tak wesoło nie jest, zostąło ( wdzięcznym Ci, Żółty, okrutnie za ten ukłon ).
Rebe
Dodano
10.12.2007 21:02:23
  • Żółty 10.12.2007 22:13:29

    [quote=Rebe]Żeb Ty, kurna, we wszystkim taki słowny był - znowu coś mnie ominęło.[/quote] Czyżbym gdzieś coś naobiecywał i zapomniał o tym ?? Jak tak to mógłbyś być uprzejmy i wspomóc mą pamięć ...

No niestety - posty poleciały - przykro mi. Nie ten kierunek, nie ta forma no i niestety obiecałem sie nie wahać.
Żółty
Dodano
10.12.2007 19:14:25
Rebe
Dodano:
13.11.2007 10:54:19
Komentarzy:
20
Strona 1 / 3