98 se i 3d agp vanta 16mb his pliz hlp w postawieniu sys

otóz jak temat wskazuje mam problem z postawieniem 98 se na takiej oto platformie :
celeron 500 hz samsung 4 gb płyta nie mam pojęcia ram 32 albo 36 k muz monofoniczna i grafa na której był poprzednio to s 3 trio 8 mb
kolega odziedziczył takiego oto smoka ale niestety jest jak muł z tego co wiem 98 powinien smigac na tym bez jakichkolwiek powazniejszych problemów ale jednak nie smigał bardzo mocno sie mulił
zalezy mi na tym zeby oglądac filmy ale na s3 trio godzinny film trwał 3 godziny bo takie stopklatki byłydlatego pomyslałem ze to moze grafa jest za słaba i wygzebalismy gdzis z piwnic k graficzną z takim oto oznaczeniem: 3d agp vanta 16mb his kolega który nam to dawał powiedział ze najlepsze bedą do tego stery nvidii lecz po wyczyszczeniu partycji systemowej przełozeniu kart i wgraniu sterów mam 16 kolorów i rozdziałke 640x480 kiedy chce zmienic ustawienia sys prosi o restart w celu wprowadzenia nowych ustawien i juz nie wstaje bootooje do ekranu a potem blcscreen... zatem rest na twardo i znowu to samo zmiana ustawien i blck screen
mam nadzieje ze to stery ale nie mam pojęcia do czego mam szukac steruff szczerze piszczac jestem słabo kumaty w tego typu oldschoolowych sprzętach ze o 98 ce juz nie wspomnie :oops: dlatego prosze szanownych forumowiczów o pomoc i wskazuffki jak krok po kroku postawic 98 ke jakie stery do tej smierdzącej karty i jakie mam zastosowac kodeki jaki player zeby filmy które chce oglądac mój kolega nie waliły sie jak stare budownictwo...
z góry wielkie dzięki :)

Odpowiedzi: 2

kfak kfak kfak pogrzebałem w biosie i ruszyło ale nie pytaj mnie co to było bo ten bios to chyba flinstonowie napisali ale działa działa działa
tradycyjnie juz dzieki Rebe
filmiki chadziają jeno divix 5 ka o ram sie pluje ale poszedł hyhy
Rudiczek
Dodano
04.01.2005 19:45:18
1. Postawić system poprzez setupcor z katalogu windows na płyvcie, a nie poprzez setup.
2.Z tymi vantami zdarzały się takie cuda, źe sterowników nie szło zainstalować – było tak jak u Ciebie 640x480 i Parę" kolorów.
Pomagało na to zmienienie w BIOS–ie ustawień dotyczących – bodaj – USB – nie pytaj dlaczego, bo nie mam pojęcia, tak jak i nie pamiętam na jakie trzeba to bylo zmienić.

Wydaje mi się jednak, źe od tego co w pkt 1 najpewniej zacząć.
Rebe
Dodano
04.01.2005 17:53:52
Rudiczek
Dodano:
04.01.2005 16:50:53
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1