98 na xp pro?!?

Mam zainstalowanego win'a xp profesional, angielską wersję i jest to mój jedyny system. Chciałbym, oprócz niego zainstalować sobie win'a 98, nie usuwając przy tym xp, ani nie formatując dysku, tak, źeby przy uruchamianiu mieć menu z wyborem systemu. Mam dysk podzielony na 3 partycje, xp jestna c, a 98 chciałbym zainstalowaźć np na e. Jak to wszystko zrobić? 98 jest w polskiej wersji językowej. Chodzi mi głównie, o to co zerobić po instalacji z boot'ami. Licze, źe mi to szczegółowo opiszecie. Z góry dzięki za pomoc!

Odpowiedzi: 2

Ja stosuje taki system (zakladajac ze xp jest juz na dysku)
1. Partition Magicem 7 (najlepiej) utworz sobie (skonwertuj partycje na primary i active
(najbezpieczniej jednak partycje z xp przesunac gdzies dalej fizycznie na dysku)
2. instalujesz win98
3. po tej operacji bedziesz mogl bootowac tylko 98 i nie bedziesz widzial xp
4. uruchamisz instalacje xp. Xp wykryje sobie 98 i stara instalacje xp oraz sworzy odpowiednie wpisy w mbr oraz stworzy menu. Pamietaj zeby dac nowa instalacje a nie naporawe i wybrac inny katalog np wnnt1 !!!
5 po pierwszym restarcie w czasie instalcji dostaniesz menu wyboru win 98, xp (stare), instalator xp.
6 wchodzisz do 98 edytujesz boot.ini
7 uruchamisz xp i kasujesz pliki instalatora
mrsit
Dodano
12.06.2002 09:43:33
zainstaluj sobie jakiegos boot loadera, tam powinno wszystko pisac.... polecam www.xosl.org
ya23
Dodano
12.06.2002 01:11:15
pietrzak
Dodano:
05.06.2002 20:19:53
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1