9. Porozmawiajmy o „stringach”

Zapraszamy do komentowania artykułu: 9. Porozmawiajmy o „stringach”.

Odpowiedzi: 7

Ja osobiście wolę kursy na www.tibik.nazwa.pl
Komentarz
Dodano
05.09.2006 13:19:48
To ja dorzucę kamyczek Cytat: Używając metody “WriteLine()” możemy łączyć łańcuchy w bardziej „wyrafinowany” sposób. Jako parametry podajemy łańcuch oraz inne parametry, które chcemy połączyć z poprzedzającym je łańcuchem. koniec cytatu. Może autor odpowie jak dobrać się do tego "połączonego łańcucha" ? Poza tym bardziej pasuje mi tu zamiana a nie łączenie (wszak podłańcuchy {*} zą samieniane przez kolejne parametry. Wogóle cały kurs sprawia na mnie wrażenie pisanego na kolanie. Wydaje mi się, że autor kiedyś może miał pomysł i chęć by to zrobić ale potem mu przeszło a dokończyć trzeba.
Komentarz
Dodano
21.08.2006 18:30:08
do Kuby: nie, nie jest to łączenie stringa z intem w celu uzyskania kolejnego stringa, a znowu zwykład konkatenacja stringów. Prosty test: na pytanie "ile masz lat" odpowiedz "nie wiem". Zatem uwaga Andiego jest jak najbardziej na miejscu.
Komentarz
Dodano
14.08.2006 00:46:59
Do Pepek: Taki jest zakres tego artykułu (kursu). Tak jak zresztą wspomniano we wstępie: "W tym artykule postaram się przedstawić podstawowe sposoby operowania na łańcuchach ". Do Andy: Kuba już Ci odpowiedział :)
Komentarz
Dodano
21.06.2006 04:33:45
...co autor artykułu dobitnie Ci napisał: W powyższym programie łączymy łańcuchy znakowe z wartościami całkowitoliczbowymi (liczby całkowite) i jako wynik otrzymujemy inny łańcuch znakowy.
Komentarz
Dodano
14.06.2006 19:15:31
CYTAT: "Następny przykład pokazuje w jaki sposób łączyć łańcuchy znakowe z wartościami innych typów, np. całkowitoliczbowymi, czyli „int”." Przykład pokazany potem wcale nie ilustruje tego co jest w cytacie ponieważ metoda ReadLine() zwaraca string a nie int.
Komentarz
Dodano
14.06.2006 16:48:31
Jak dla mnie temat omówiony baaardzo pobieżnie. Nie ma nic o wyszukiwaniu, dzieleniu, zamianie łańcuchów znaków itp.
Komentarz
Dodano
07.06.2006 01:23:48
CentrumXP.pl
Dodano:
07.06.2006 01:22:10
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1