775Dual-Vsta

Witam. Mam problem ze sprzętem i jego dostawcą. Firma PCFactory która wyprodukowała komputer mówi że nie prowadzi wsparcia oprogramowaniowego. Wspomniana w tytule płya główna jest produkcji AsRocka. Producent z aktualizacją strony się trochę pokłócił. Na maile do działu technicznego nie uzyskałem odpowiedzi. Dlatego sam się wziąłem do roboty. Sterowniki do karty graficznej znalazłem na stronie nVivii. Dalsza część już nie jest taka wesoła. Zintegrowana karta dźwiękowa to istna droga przez mękę. Jakich sterowników by ni zainstalował to nie pasują. Wyjątkiem są oczywiście te polecane przez AsRocka - r1.41. Wszystko było by dobrze gdyby nie to że co chwile BSODy wyskakują i ewidentnie wskazują na kartę dźwiękową. Po pewnym czasie rozgryzłem ten problem: ściągnąć najnowszego realteka (2.00, tylko tą wersję nie z samą aplikacją lecz tą ze sterownikiem w częściach) nagrać na płytę, menadżer urządzeń>Realtek High Definition Audio> aktualizuj sterownik i system sam sobie szuka i aktualizuje. Dziwne jest to że jak zainstalujemy ten sterownik to się okazuje że nie pasuje do tego sprzętu... No ale problem okrężną drogą rozwiązany. Sterowniki HyperionPro 5.07A są polecane przez producenta, ale aktualna wersja to 5.17A. Ten sterownik jest na szczęście ogólnodostępny na stronie VIA Arena. Dużym problemem okazał się sterownik od karty sieciowej VT6103. VIA Arena rozkłada ręce. Nie przyznaje się do sprzętu. AsRock mówi że Lan ver3.45. Niby chodzi ale coś z nim jest nie tak. Dopiero kiedy przypadkiedm dotarłem że producentem sterownika jest nijaka firma biostar znalazłem ver.4.2. (w Google wpisujemy: biostar lan i winna wyskoczyć stronak biostaru, następnie szukamy na serwerze ftp tej firmy pliku VIAVT6103_42_WIN9XME2KXP.exe instalujemy i jesteśmy w domu). AsRock wydaje się być na bierząco z BIOSem. Lecz to tylko wrażenie. W poszukiwaniu prawidłowych sterowników pomogła mi witryna BiosAgentPlus.com . Wspomniana strona mówi że BIOS jest nieaktualny. Pomimo iż nie znalazłem odpowiedniej, aktualnej wersji BIOS wierze tej witrynie-system samoczynnie się restartuje, czasem wyskakuje BSOD z informacjami wskazującymi na wady BIOSu. To jest właśnie problem, którym chciałbym przedyskutować. Stronę producenta BIOSa - AMI przejrzałem, nic nie znalazłem. Ktoś wie jak możnaby znaleźć aktualny bios? Wierzę że komukolwiek pomogłem opisując swoje poczynania.

Odpowiedzi: 3

Płytę główną posmarowałem szmalcem i rzuciłem psu...ku memu zdziwieniu nie chciał jeść...:mryellow: . A tak na serio to wymieniłem płytę główną bo użytkowanie Dual-Vsta łączyło się z serią błędów. Po kilku BSODach zaczęło wszystko lecieć na płycie (od slotu PCIE począwzy, a sam nie wiem na czym skończywszy bo się w pewnym momencie wyłączył i nie chciał włączyć) Jednakże dla bardziej cierpliwych posiadaczy powiem że ASRock odpowiedział na moje pytanie odnośnie BIOSa. Obecnie testują wersję P3.13c. W wersji BETA jest on do pobrania na: [url=http://rapidshare.com/files/143975030/75DVSTA3.13c.html]tej stronie.[/url]. Zalecili ją ludziom, którzy mają zamiar instalować większą ilość RAMu. Osobiście nie zdążyłem tego sprawdzić. Pozdrawiam.
Razorek
Dodano
10.09.2008 03:05:08
To co w tytule. Jak potrzebujesz więcej danych to zerknij manuala zen stronki:http://download.asrock.com/manual/775Dual-VSTA.pdf Chociaż to jest aktualne na ich stronie, chyba tylko dlatego że manuala się nie updateuje...
Razorek
Dodano
14.08.2008 17:43:32
Wszystko oki, ale podaj model mobo. Czy to to co w tytule ?
Ucho
Dodano
14.08.2008 16:53:17
Razorek
Dodano:
13.08.2008 19:58:50
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1