7. Tworzenie oraz inicjalizacja obiektów

Zapraszamy do komentowania artykułu: 7. Tworzenie oraz inicjalizacja obiektów.

Odpowiedzi: 5

cytat: Definicję konstruktora powinno poprzedzać słówko „public”, ponieważ konstruktor będzie używany wewnątrz innych klas, które będą chciały powoływać do życia obiekty klasy „Echo”. Istnieją sytuacje, w których należy zdefiniować prywatny konstruktor, jednak nas one na razie nie dotyczą koniec cytatu. A kiedy będą nas dotyczyć? Może warto by o tym wspomnieć. Poza tym określenie "Dzięki konstruktorowi, możemy podczas jego użycia od razu przypisać wartości zmiennym." nie jest najszczęśliwszym określeniem konstruktora.
Komentarz
Dodano
21.08.2006 18:15:40
Poradnik jest spoksik, przydaje się:) chociaz mozna sie zamotac
Komentarz
Dodano
11.07.2006 16:58:12
KOREKTA: Trzecia linia --automatycznie nowyNapis="Napis podany w konstruktorze"
Komentarz
Dodano
22.06.2006 15:50:55
OK juz mam:) Echo obiektEcho = new Echo("Napis podany w konstruktorze "); Ta linia odnosi sie bezposrednio do: public Echo(string nowyNapis) Poniewaz string jest parametrem tekstowym automatycznie nowyNapis=Napis; podany w konstruktorze. wtedy napis = nowyNapis; a co za tym idzie tekst wskakuje do pamieci pod nazwa konstruktora string napis; Cala operacja sprowadza sie do przyporzadkowania tekstu do slowa napis ktore jest wykorzystane w dalszej czesci kodu. Troche to zawiklane ale jesli sie myle to prosze o sprostowanie;)
Komentarz
Dodano
22.06.2006 15:47:20
Napisałeś: Napis podany w konstruktorze Takie jest rozwiazanie ale dlaczego tak to dziala to nie mam pojecia. Jak dotad wszystko bylo dla mnie bardzo jasne i klarowne ale pojecie konstruktora troche mnie przygniotlo, bo nie widze zadnego sensu w tej konstrukcji. Zwlaszcza tekstu w metodzie main (Napis podany w konstruktorze)obok stworzonego obiektu Echo-jak to sie ma do konstruktora?
Komentarz
Dodano
22.06.2006 15:17:30
CentrumXP.pl
Dodano:
22.06.2006 15:17:30
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1