3dmark2001se i tylko 4100 punktow

Mam nowy komputer AMD ATHLON 2600+ , 1024 ram, RADEONA 9200 128MB (SAPPHIRE),
w ustawieniach (1024x768 32bpp) domyslnych w 3dmarkuSE otrzymuje tylko 4100 punktow lub kolo tego, musi byc cos nie tak, taka ilosc punktow kazdy otrzymuje na duuuzo slabszych sprzetach, przegladajac rozne strony znalazlem testy wydajnosci sprzetu podobnego do mojego i wydajnosc jest duuuzo wieksza,
dodam ze komputera nie skladalem sam, seria ktora mam jest sprzedawana w bardzo duzej ilosci, czyzby byl jakis konflikt sprzetowy, a moze 3dmark oblicza cos nie tak i podaje taki wynik,
mam najnowsze steroniki do karty graficznej i jest to samo
wiec o co tu chodzi ?

Odpowiedzi: 6

dodam ze komputer zostal zakupiony w angli no i tutaj sprawa wyglada inaczej, wszystkie komputery lacznie z moim nie wiadomo w jakiej cenie by byly, nawet pomiedzy 6.000zl – 10.000zl posiadaja podobne karty graficzne np. Radeon 9200 256MB ktore sa pewnie malo wydajnosciowe albo tanie GeForce 4mx. nie wiem kto sklada te komputery, ale sprawa wyglada podobnie we wszyskich sklepach, takie oto komputery oceniane sa jako super szybkie, swietne do gier itp. ,

dzisiaj skocze do sklepu w ktorym prawdopodobnie niewyspecjalizowany personel bedzie kazal zadzwonic mi pod jakis numer telefonu bo prawdopodobnie nic o sprzecie komputerowym nie ma pojecia, a potem prawdopodobnie bede probowal dzwonic pod wzkazany numer z brakami rezultatow ponieaz bede stal w kolejce i bede slyszal tylko kobiecy glos nagrany na tasmie, taki to juz jest los tysiecy nabijanych klijentow (dziennie) ,

narazie wszystkie gry mi smigaja, ale jak dlugo ??? prawodopodobnie po wyjsciu Half–Life 2 bede musial pomyslec o wymianie karty na duuuzo lepsza, a wtedy to juz napewno zrobie duze wyszykiwanie ktora karte i dlaczego, cena do okolo 1.000zl , moze sie skusze nawet na Radeona 9500, chyba ze bedzie cos bardziej oplacalnego tak aby mi styknelo na jakis rok albo dwa grania, (niezapominajmy o Doomie3)

no to juz nie bede sciemnial, milej lektory i dzieki za posty,

no i nie poddam sie bede walczyl o wymiane na inna karte
apatia77
Dodano
17.08.2003 21:14:14
Cześć !!!! A jak system widzi ta karte ? Czy jako radka 9200 ? Jeźeli tak to karta moźe byc padnięta wtedy reklamuj a jeźeli nie to wcisneli ci jakies badziewie i wtedy TEŻ REKLAMUJ. Swoją drogą co to za badziewna firma ze robi takie pszekręty ?
Na forum warszawskiej giełdy komputerowej jest dział poświęcony takim sklepom.
http://www.wgk.waw.pl/forum/
MarcinX
Dodano
17.08.2003 20:45:09
zainstalowalem sobie program Rage 3D Tweak 3.9,
sprawdzam czestotliwosci i wyskakuje
CORE CLOCK 200.25MHz
MEMORY CLOCK 164.25MHz

nie znam sie zabardzo wiec nie wiem czy zle czy dobrze, pytam sie znajomeog i muwi ze wartosci sa zdecydowanie za male, co wy o tym sadzicie ?

sprawdzilem na stronie http://www.benchmark.pl/artykuly/przeglad_procesorow_2002/radeon_9200.html

powinno bys 250/400 – wiec co jest nie tak ???

jak co to bede musial to zreklamowac i poprosic o wymiane

po sprawdzeniu wyzej wymienionej katy programem Riva Tuner okazalo sie ze jest na dodatek wersja 64bitowa zamiast 128,

moja karta jest poprostu okrojona z wszystkiego, takigo badziewia to jeszcze w zyciu nie widzialem,
apatia77
Dodano
15.08.2003 03:29:37
Sprawdź jaką masz prawdziwą częstotliwość procka.
krecik
Dodano
15.08.2003 02:16:20
w winxp w ustawieniach karty pokazuje ze mam AGPx8 wiec chyba tu problemu nie ma, w biosie jeszcze nic nie przestawialem , bo w sumie nie wiem co, a nie chce namieszac, proboje wszystkiego ale nie mam pojecia co moze byc tego powodem :cry:
apatia77
Dodano
15.08.2003 00:29:02
Bez wątpienia coś jest nie tak. Ja na zdecydowanie słabszym sprzęcie mam lepszy wynik. Sprawdź w biose, czy ustawienia procesora są dobre (FSB) i tryb AGB (4x lub 8x)
krecik
Dodano
14.08.2003 21:12:19
apatia77
Dodano:
14.08.2003 13:22:00
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1