3 hdd

witam chce zrobic małe szalenstwo i niewiem,czy to ma sens i czy bendzie działało.Już pisze co chce zrobic; Dostałem 2 HDD ST3160815A ATA DEVICE w kompie mam jednego podobnego ,chciałbym połonczyc je razem , np na pierszym [MASTERS] byłby xp zaistalowany na drugim jako [SLAVE] była by VISTA na której obecnie pracuje a na trzecim tez pracował by na[SLAVE] był by taki magazyn .Czy jest to możliwe,i chciałbym ,wrócic do xp ale nie kasowac wisty bo jest legalna i szkoda byjej było moze się jeszcze przyda kiedys? Jak zrobic aby xp startował pierszy a vista była jako dróga, prosze o komentarze i rady mam płyte główna Asrock K7VT4A+ i procecesor AMD SEMPRON 2800+

Odpowiedzi: 3

Jeśli najpierw zainstalujesz starszy system (XP), potem nowszy (VISTA) to bootloader Visty doda XP do menu rozruchowego. Będziesz miał wybór który system chcesz załadować. Jak zrobisz odwrotnie..., też nic się nie stanie, będziesz musiał tylko ręcznie przywrócić bootloader Visty (co i jak w FAQ). O ile dobrze pamiętam, domyślnym systemem który będzie się ładował jest ten nowszy (Vista), ale to bez problemu można zmienić w każdej chwili.
wojtt
Dodano
13.02.2008 16:53:44
a Boot Loader ? Nie wykryje 2 windowsow ? np GRUB albo LILO klopotliwe z instalacja ale dzialaja juz przyjemnie:]
Ukey
Dodano
13.02.2008 15:56:41
[quote=malinek]vista była jako [b]dróga[/b] [/quote] Maturę pisałem prawie rok temu, jednak takie byki dalej widzę. Zrób coś takiego: 1. Primary Master - Windows XP 2. Primaty Slave - Windows Vista 3. Secondary Master - Magazyn Powinno działać, XP włączy się jako pierwszy. Jeśli chciałbyś uruchomić Vistę to zaraz po włączeniu komputera wciśnij F10 lub F11 (dokładnie nie pamiętam, a mam taką samą płytę główną :lol:) i wybierz drugi dysk.
AndrewSpec
Dodano
26.01.2008 15:16:56
malinek
Dodano:
26.01.2008 12:57:43
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1