2000 czy XP ??

mam procesor 1 ghz
256 ramu
hdd 40 gb i reszta juz chyba niewaźna


Siedze aktualnie na win xp pro i chodzi mi po głowie myśl źeby zmienić go na win 2000 bo podobno wymaga mniej ramu ale czy napewno??Czy bedzie chodził szybciej mi niź ten xp??Co ze stabilnością wiem źe xp jest zrobiony na bazie 2000 ale róźnie to bywa :)
Pytam bo niewiem czy to wogóle jest warte zachodu a 2 formaty w jeden dzien odpadają :).Takźe pytam wszystkich tych co mają lub mieli styczność z tymi dwoma systemami.

Odpowiedzi: 17

Fajne powiedzenie. Zapamiętam je(heh).

Czyli z tego wynika źe jestem fatalnym adminem bo nigdy nie mogę dobrze skonfigurować Win98SE. Zawsze mi musi wyskoczyć jakiś krytyczny wyjątek i wtedy wszystko się wali(haha). Dlatego przysiągłem sobie źe nigdy nie zainstaluje Win98SE.
Wolumin
Dodano
27.12.2004 18:02:57
Wolumin:
Przyznam ci tera racje Yoda. Dotąd myślałem źe jak się ma SP2 to ma się bezpieczny system, ale grubo się pomysliłem.

Kaźdy system tak dobry jest, jak jego administrator. Jak mawia mój przyjaciel serdeczny z Infojamy: "I Solaris kupa, kiedy admin ***". Oczywiście, bywają sytuacje, źe dany OS jakiegoś urządzenia nie lubi. Ale rzadko zdarza się to. Systemy operacyjne to do siebie mają, źe przy wiedzy odrobinie i samozaparcia moźna je zabezpieczyć i do swoich potrzeb dostosować. Systemy idealne z pudełka (to znaczy po zainstalowaniu świeźo) nie istnieją po prostu.
Pozdrawiam.
Yoda
Dodano
23.12.2004 16:29:46
Wolumin:
A jeźeli chodzi o kompatybilność to jeśli jakaś gra lub program chodzą na XP to na 2000 teź bedą działać i na odwrót.


Na odwrót owszem, w pierwszym wypadku nie zawsze – choćby z powodu trybu zgodności, kóry jednak czasem efekty przynosi.

Inną kwestią jest uźywanie, jako argumentu wyznaczającego przydatność systemu gier.

Na koniec raz kolejny napisźe – w98 przez półtora roku pracował bez jednego zacięcia, w2k się czasem sypał, XP to się nie zdarzało, ale oczywiście w grę wchodzi – jak zawsze – mój pech.
Rebe
Dodano
23.12.2004 08:12:58
Jeźeli chodzi chodzi o wydajność w grach to WINXP i 2000 są na równi. WIN98 i ME są daleko styłu. Przynajmniej tak wynikało z testu na pewnej stronie do której link był zamieszczony w innym temacie
http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=18277
Osobiście teź robiłem podobny teścik i wynik był jednoznaczny. Jak juź grać to tylko na 2000 lub XP(hehe). A jeźeli chodzi o kompatybilność to jeśli jakaś gra lub program chodzą na XP to na 2000 teź bedą działać i na odwrót.
Wolumin
Dodano
22.12.2004 22:56:05
Podczas uźywania lepiej mi się pracowało z 2000 niź z XP. Na 2000 natomiast gorzej chodzą programy (gry w szczególności). XP wymaga min. 128 MB ram. Ja jak testowałem to 2000 mi pięknie chodził pod 64 MB Ram
dymeq
Dodano
22.12.2004 09:24:06
Bezpieczne czy nie :) wszystko ma jakieś dziury.Niema bezpiecznych systemów:)mi chodzi o działanie tego 2000 czy są z nim jakieś kłopoty??
Krzysiek_84
Dodano
21.12.2004 23:07:45
Przyznam ci tera racje Yoda. Dotąd myślałem źe jak się ma SP2 to ma się bezpieczny system, ale grubo się pomysliłem.
Wolumin
Dodano
21.12.2004 23:00:58
Wolumin:
Ale jeźeli zaleźy ci na bardzo bezpiecznym systemie z wodotryskami to zostawaj przy WinXP+SP2.

Proszę nie rozśmieszać mnie.
Pozdrawiam.
Yoda
Dodano
18.12.2004 16:56:24
Tiaa XP na podstawie 2000 robiony tylko dodano kilka (IMHO) niepotrzebych wodotrysków.
Ja mogę zrezygnować z super wyglądu na rzecz większej wydajności, a poza tym mam juź zakupioną kopię (pisałem o tym wyźej) ;)
Anonymous
Dodano
16.12.2004 19:29:24
no własnie 98 odpada wszystkie partycje są na ntfs–ie a jeźeli chodzi to ze niby gry niechodza to podobno z tym tym jest ok.pytam poniewaz sie dalej zastanawiam :) a czy taki stary on jest:) a xp jest zrobiony na jego podstawie :roll:
Krzysiek_84
Dodano
15.12.2004 19:26:17
Osobiście polecam W2k ze względu na lepszą wydajność i mniejszą RAM'oźerność. Ale jeźeli zaleźy ci na bardzo bezpiecznym systemie z wodotryskami to zostawaj przy WinXP+SP2.
Wolumin
Dodano
15.12.2004 16:50:26
JN:
Nie wiem po co pchać się w stary system,praktycznie w komputerach domowych z niego zrezygnowano.

Moźe dlatego źe obsługuje NTFS, funkcjonalnością dorównuje XP czego o Win 98 powiedzieć nie moźna.
Problemów z 2000 nie ma więcej niź z kaźdym inny Windowsem.
Anonymous
Dodano
15.12.2004 16:33:27
Nie wiem po co pchać się w stary system,praktycznie w komputerach domowych z niego zrezygnowano.

Jak lubisz sobie pograć to się zastanów.

Jak juź to polecam WIN98SE i będziesz zadowolony,jeśli tak moźna powiedzieć.

Poczytaj w necie:
Windows 2000,Windows 2000 problemy
http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Zadecyduj sam po lekturze.

Jeśli chodzi o legalność poczytaj tu:
http://komputery.katalogi.pl/forum_7/strona2/
JNJN
Dodano
15.12.2004 15:48:38
Rebe:
gusioo – toź to jasne – skoro BOX to oczywiście, źe bez problemu.

Co do doinstalowania – z zewnątrz programów do tych zadań to oczywiście, źe mozna, ale celowo pisąłem o "gołym" systemie w sensie tego co MS daje sam z siebie.
Z SP4 – problemy znam wyłącznie z lektury i nie będę się spierał.

Dzięki za uspokojenie mojej moralności :P, lece kupować :lol:
Co do sp4 teź słyszalem o problemach(ot na Jamie wiele o tym było), ale nie doświadczyłem ich więc uznajmy, źe mogą wystąpić, ale nie muszą ;)
Pozdrawiam.
Anonymous
Dodano
15.12.2004 12:02:59
gusioo – toź to jasne – skoro BOX to oczywiście, źe bez problemu.

Co do doinstalowania – z zewnątrz programów do tych zadań to oczywiście, źe mozna, ale celowo pisąłem o "gołym" systemie w sensie tego co MS daje sam z siebie.
Z SP4 – problemy znam wyłącznie z lektury i nie będę się spierał.
Rebe
Dodano
15.12.2004 11:59:23
Rebe:
(.....)

Instalowałem SP4 na 3 komuterach (o róznych konfigach) i nie było spadków wydajności. Msconfig moźna łatwo zaimplementować, przywracanie systemu moźna robić Ghostem, True Image i kilkoma innymi.


A teraz ja się podłącze do topicu bom nosił się z zamiarem załoźenia nowego, ale ten jest zbliźony do mego kłopotu (Autora przeraszam za wykorzystywanie jego dzieła ;))
Otóz u mojej mamy w pracy zmieniają platforame na XP, do tej pory były tam Windowsy 2000 BOX (full wersje). Mam okazje kupić jedną płytę (za kwotę około 100 – 120 zł), czy będzie to zgodne z licencją , prawem i wogóle moralne ? :P
Anonymous
Dodano
15.12.2004 11:50:54
Jeźeli masz XP pracujący w ustawiewniach zbliźonych do domyslnych to w2k będzie Ci pracowął lepiej na takich samych – zabiera mniej pamięci przy starcie.
Innych róźnic nie powinieneś odczuć.
Co prawda, w niektórych konfiguracjach zainstalowanie SP4 powoduje kłopoty z szybkością pracy, ale bez sprawdzenia "organoleptycznego" juź się nie da ustalić czy i Ciebie to dopadnie.
W sumie w2k wydaje się lepszym wyjściem. Tylko pamiętac trzeba o tym, źe w poównaniu z XP bedzie on "uboźszy" o parę funkcji – np. przywracanie, msconfig.
Rebe
Dodano
15.12.2004 08:31:03
Krzysiek_84
Dodano:
14.12.2004 22:42:55
Komentarzy:
17
Strona 1 / 1