2 systemy [xp i Vista]

Witam! Postanowiłem zainstalować w celu testu system Windows Vista. Ściągnąłem bete z internetu wypaliłem na dysk i zacząłem instalować. Na dysku C mam juz XP'eka więc Viste postanowiłem zainstalować na D. Wkładam płyte do Cd–romu i instaluję. Po chwili włącza mi sie komunikat, źe jest za mało miejsca na dysku i instalacja została przerwana. Wkurzyłem się i wykasowałem wszystkie pliki na C i D stworzone przez instalator. Po godzinie restartuje komputer i patrze, a tu taki komunikat (przed załadowaniem się systemu), źe mam wybrać albo instalator Visty albo XP. I właśnie w czym tkwi problem ? Wszystkie pliki z dysku na temat visty usunąłem to czemu przed startem systemu komputer prosi mnie o wybranie systemu ? Co mam zrobić, źeby mi został tylko XP. Format napewno, ale macie jeszcze jakieś rozwiązania?

Odpowiedzi: 6

pomogło wybranie R i fixmbr i fixboot
sayman9
Dodano
13.03.2006 17:03:55
powiem ci szczerze: ze skasowaniem visty z boot menu jest problem,
niestety ja to zawsze robie jakos 'ot tak'

dlatego proponuje ci dwa polecenia uzywane w konsoli odzyskiwania:
fixmbr
bootcfg
niestety nie pamietam parametrow
ale moze wybranie R /czyli naprawy systemu cos pomoze/

z checia pomoglbym ci ale juz nie mam visty a nie pamietam jak ją skasowalem z bootmenu....

sprobuj tych dwoch polecen jak nie wyjdzei daj znac 'zadumam' się glębiej
wujekStasek
Dodano
12.03.2006 04:17:09
nie wiem czy to pomyłka,ale u mnie ostatnia linia wygląda tak
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
securite
Dodano
12.03.2006 04:00:54
nie wiem czy to pomyłka,ale u mnie ostatnia linia wygląda tak
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
securite
Dodano
12.03.2006 04:00:54
mój boot.ini zawiera

[boot loader]
timeout=3
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTIN

Co mam w nim wyedtytować ?
sayman9
Dodano
11.03.2006 20:40:15
Dział XP – temat o boot.ini ( jest przyklejony ) – do poczytania.
Rebe
Dodano
11.03.2006 20:20:06
sayman9
Dodano:
11.03.2006 20:17:15
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1