2 routery w sieci a udostępnianie plików

Chicałbym się dowiedzieć jak udostępnić plii w sieciw takiej oto konfiguracji. internet jest podłączony do adsl modemu. do tego modemu sa podłaczone dwa kompy za pomoca kabla. oraz jeden wifi router , tez przez kabel. do tego routera jest podłaczony lapek prze wifi. jak zrobic zeby lapek widział kompy i pliki u tych dwóch komputerow i żeby te dwa kompy widziały lapka? prosze nie pytajcie czemu tak jest wszsytsko połaćzone , poprostu jeśłi możecie mi pomóc to powiedzcie jak to zrobic. jak ustawić SSID na obydwóch modemach czy kompy mają byc w tej samej grupie?

Odpowiedzi: 2

[quote=michalole]do tego modemu sa podłaczone dwa kompy za pomoca kabla. oraz jeden wifi router , tez przez kabel.[/quote]Dwa kompy masz przypięte [b][u]do modemu[/u][/b]! Nic dziwnego, że laptop, który ma łączyć się routerem, nie widzi desktopów, bo jak ma je widzieć? Przepnij je do routera. Zamykam wątek za powielanie tematów. Resztę rozmów proszę prowadzić w poprzednim.
XanTyp
Dodano
18.04.2010 12:14:06
Na wstępie - nie będę się powtarzał za XanTypa - ale przyłóż się nieco do opisywania problemu :rolleyes: . Czytanie takich opisów jak twój to prawie jak czytanie Enigmy. Aby móc ci pomóc - to najpierw potrzebujemy byś zapoznał się z tym: http://sieci-lan.pl/laczenie.php3 I podał dodatkowe informacje, które wypłyną po lekturze w/w strony. Na razie na podstawie tego co podałeś - to można tylko napisać: SSID nie jest obsługiwane w modemach - więc się go tam nie da ustawić, 'kompy' powinny być w tej samej grupie (choć tu dużo zależy od OS) i powinny mieć udostępnione zasoby. Reszta zaś to przestrzeń między spekulacjami a wróżbami.
Veers
Dodano
18.04.2010 10:49:14
michalole
Dodano:
18.04.2010 01:31:20
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1