100GB miejsca na dysku zniknelo.

Problem wyglada dziwnie. Mam dwa dyski w RAID 0 po 500gb. W obecnej chwili wykorzystanie dysku c system pokazuje 747 GB ale gdy sprawdze zajetosc kazdego katalogu na tym dysku wychodzi mi okolo 640 biorac pod uwage foldery ukryte i pagefile. Nie moge sie doszukac 100GB. Zainstalowalem nawet program WinDirStat, ktory skanuje wszystkie katalogi i graficznie przedstawia ile ktore katalogi zajmuja miejsca na dysku. A zajmuja 100GB mniej niz wyswietla system w oknie My Computer . Ktos wie o co chodzi. Czy jest to jakies zabezpieczenie systemu. Wyglada ze to mniej wiecej rowno 10%.

Odpowiedzi: 3

[quote=digtchld]Problem wyglada dziwnie. Mam dwa dyski w RAID 0 po 500gb. W obecnej chwili wykorzystanie dysku c system pokazuje 747 GB ale gdy sprawdze zajetosc kazdego katalogu na tym dysku wychodzi mi okolo 640 biorac pod uwage foldery ukryte i pagefile. Nie moge sie doszukac 100GB. Zainstalowalem nawet program WinDirStat, ktory skanuje wszystkie katalogi i graficznie przedstawia ile ktore katalogi zajmuja miejsca na dysku. A zajmuja 100GB mniej niz wyswietla system w oknie My Computer . Ktos wie o co chodzi. Czy jest to jakies zabezpieczenie systemu. Wyglada ze to mniej wiecej rowno 10%.[/quote] Proponuję: 1. Wyłączyć hibernację - w menu start wpisujemy cmd i wciskamy Enter, wpisujemy polecenie powercfg -h off. 2. Sprawdzić wielkość plików stronicowania: http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/1659,1,Podział_pliku_stronicowania.aspx 3. Usunąć ostatnie punkty przywracania systemu 4. W celu dokładnego oczyszczenia komputera skorzystać z darmowej aplikacji Ccleaner.
ChrisGud
Dodano
08.07.2008 23:53:43
Ja również mam podobny problem i nie wiem jak temu zaradzić - skorzystałem z narzędzia "Oczyszczanie komputera" wraz z usunięciem punktu przywracania systemu i nic nie pomogło :-s
sferis
Dodano
28.06.2008 21:04:04
Przywracanie - System Volume Information - też "zlicza" czy moze jednak jest to folder o wielkości zero? Jeżlei tak to pewnie tam bym zaczął szukać tych "brakujących" .
Rebe
Dodano
11.06.2008 08:38:11
digtchld
Dodano:
10.06.2008 23:09:00
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1