10 sek czekania na anulowanie scandisku po padzie windy

Mam winxp na fat32. Winda, jak to winda, czasem sie sypnie, a moja akurat ma do tego szczegolne upodobanie. Gdy juz nastapi nieublagany, nie wiadomo czemu reset, komp wlacza sie ponownie, laduje winxp i po chwili wyskakuje, znany z poprzednich edycji choc moze poprawiony wizualnie, scandisk. Tylko po jaka choooleeereee czeka az 10 sekund przed skanowaniem kazdego dysku, by mozna bylo anulowac to dzialanie??!! Czy da sie skrocic ten czas do powiedzmy 2 sekund?? Ani powertoys, ani x–setup, ktore mam zainstalowane, nie oferuja podobnej zmiany w rejestrze. Chyba, ze sa tak zamelinowane, iz umknelo mi to. Sorry, jesli podobny problem byl juz na boardzie. Szukalem – tez bez powodzenia.

Odpowiedzi: 16

Znalazlem w koncu sposob na te 10 sekund... ufff :). Regedit – otwórz kluczyk:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession Manager

Dodaj wartość DWORD o nazwie AutoChkTimeOut i ustaw jej wartość na 0.
Scandisk będzie się uruchamiał od razu, bez opóźnienia.
Bojler
Dodano
10.09.2002 17:40:14
Ehhh... Nie bylo mnie tydzien, ale czas ten niestety w niczym nie pomogl i nie przyniosl odpowiedzi na fatalne 10 sek... Dobra, trudno sie mowi... Jakos bede musial przezyc to czekanie przy scandisku :?
Bojler
Dodano
08.09.2002 16:49:17
SLAY3R!!!
Co Ty mu polecasz!!! chcesz, zeby mu system w powietrze sie wysypal? to najwiekszy szmelc!!!
a jak cos znajde, propos 10 sec, to Ci powiem...

pozdroofki
Eximius
Dodano
02.09.2002 16:43:08
Swoja droga, byla by to tez alternatywna odpowiedz na moje pytanie. Prawdopodobnie, gdyby dalo sie podmienic scandiska na jego nortonowski odpowiednik, zaimplementowane byly by tez tam interesujace mnie ustawienia. W win98 uzywalem disk doctor'a i faktycznie spisywal sie niezle...
Bojler
Dodano
02.09.2002 02:35:02
Swoja droga, byla by to tez alternatywna odpowiedz na moje pytanie. Prawdopodobnie, gdyby dalo sie podmienic scandiska na jego nortonowski odpowiednik, zaimplementowane byly by tez tam interesujace mnie ustawienia. W win98 uzywalem disk doctor'a i faktycznie spisywal sie niezle...
Bojler
Dodano
02.09.2002 02:35:02
Swoja droga, byla by to tez alternatywna odpowiedz na moje pytanie. Prawdopodobnie, gdyby dalo sie podmienic scandiska na jego nortonowski odpowiednik, zaimplementowane byly by tez tam interesujace mnie ustawienia. W win98 uzywalem disk doctor'a i faktycznie spisywal sie niezle...
Bojler
Dodano
02.09.2002 02:35:02
Bo moim zdaniem raczej nie da się zmienić tego czasu oczekiwania no a czy 10 sekund to tak strzasznie długo, poza tym chyba jednak ci tak często się nie wiesza komp. No ale co zrobić.
Co do jaj to masz rację, przepraszam, od tego jest dział o wszystkim.
I nie lookajcie do bueheheheheheh lool bo się zrzygacie. No chyba źe menelutor zmieni ten obrazek.
SLAY3R
Dodano
02.09.2002 00:37:35
Bo moim zdaniem raczej nie da się zmienić tego czasu oczekiwania no a czy 10 sekund to tak strzasznie długo, poza tym chyba jednak ci tak często się nie wiesza komp. No ale co zrobić.
Co do jaj to masz rację, przepraszam, od tego jest dział o wszystkim.
I nie lookajcie do bueheheheheheh lool bo się zrzygacie. No chyba źe menelutor zmieni ten obrazek.
SLAY3R
Dodano
02.09.2002 00:37:35
Czemu odnosze wrazenie, ze na tym forum, by uzyskac odpowiedz na swoje pytanie, trzeba by najpierw postawic na jego strazy miesniaka z ak47 w reku, ktory odstraszalby jednym spojrzeniem wszelkie elementy, chcace jedynie jaja sobie porobic z problemu;) Ludzie, ja tylko chce skrocic te wspomniane w temacie posta 10 sekund do powiedzmy 2, a nie czytac zwierzenia o tym, ze Lezio gustuje w denaturatach, a hobby Slayera to przerobki urzadzen AGD na peryferie komputerowe, hehe.
Bojler
Dodano
02.09.2002 00:21:54
Czemu odnosze wrazenie, ze na tym forum, by uzyskac odpowiedz na swoje pytanie, trzeba by najpierw postawic na jego strazy miesniaka z ak47 w reku, ktory odstraszalby jednym spojrzeniem wszelkie elementy, chcace jedynie jaja sobie porobic z problemu;) Ludzie, ja tylko chce skrocic te wspomniane w temacie posta 10 sekund do powiedzmy 2, a nie czytac zwierzenia o tym, ze Lezio gustuje w denaturatach, a hobby Slayera to przerobki urzadzen AGD na peryferie komputerowe, hehe.
Bojler
Dodano
02.09.2002 00:21:54
Czemu odnosze wrazenie, ze na tym forum, by uzyskac odpowiedz na swoje pytanie, trzeba by najpierw postawic na jego strazy miesniaka z ak47 w reku, ktory odstraszalby jednym spojrzeniem wszelkie elementy, chcace jedynie jaja sobie porobic z problemu;) Ludzie, ja tylko chce skrocic te wspomniane w temacie posta 10 sekund do powiedzmy 2, a nie czytac zwierzenia o tym, ze Lezio gustuje w denaturatach, a hobby Slayera to przerobki urzadzen AGD na peryferie komputerowe, hehe.
Bojler
Dodano
02.09.2002 00:21:54
Podczas pracy maszynki od bimbru przerobionej na wytłaczarkę do płyt cd wytrąca się jako produkt uboczny...piwo hehe
SLAY3R
Dodano
02.09.2002 00:09:01
Podczas pracy maszynki od bimbru przerobionej na wytłaczarkę do płyt cd wytrąca się jako produkt uboczny...piwo hehe
SLAY3R
Dodano
02.09.2002 00:09:01
Podczas pracy maszynki od bimbru przerobionej na wytłaczarkę do płyt cd wytrąca się jako produkt uboczny...piwo hehe
SLAY3R
Dodano
02.09.2002 00:09:01
Nie sadze. Napewno da sie to zrobic, tylko trzeba poprostu wiedziec, ktora wartosc zmienic w rejestrze i gdzie jej szukac.
Bojler
Dodano
01.09.2002 20:42:11
Tak niestety jest chyba nie ma takiej opcji zmiany czasu czekania...
Lezio111
Dodano
01.09.2002 19:59:23
Bojler
Dodano:
01.09.2002 19:50:13
Komentarzy:
16
Strona 1 / 1