.Zmiana Proca i problem..

Witam. Niedawno natchnęła mnie myśl aby ostatecznie wymienić starszego procka (2600XP) i zakupiłem Procesorka jakim jest Athlon XP 3200 BARTON 400FSB.. Wszystko oczywiście wcześniej było OK. Pamiątki 2x512DDR DUAL TWINMOS + 1x512DDR TWINMOS Wszystkie na PC3200. Płytka Abit AN-7.Do tej pory chodziło wszystko na deczko podkręconej FSB333 - (176*2=352Mhz) Po zmianie Procka na w/w. zaczeły się problemiki. Nie przewidziane zwisy po pewnym czasie, (BSOD), niedokońcy uruchamiający się system.. Zaktualizowałem BIOS, podejrzewając go o nie poprawna pracę na FSB 400. Podejżewając RAM bo zauważyłem że się grzeje, zmniejszyłem z CL 2,5 na CL3. Założyłem Heatsin-ki na ramy. Też nic..chociaż teraz już w lepiej....uruchamia się prawie zawsze.. Przeprowadzając test w DOSie Memtestem, wywaliło błędy...!!..ale gdy testowałem każdą z osobna to błędów oczywiści nie było... Test także powtórzyłem w Windowsie ( bo raczej się odpala - lecz właśnie za długo podziałać i za dużo nie można ) MemTestem Win32...coś tam.. również przy wszystkich kościach obsadzonych (DUAL włączony) także po jakimś czasie błędy wyskoczyły....Na pojedynczych kościach nie... Oczywiście zasilacz z mocą podoła..bios też już różnie ustawiany..ale czy ma sens jeszcze zwiększanie opóźnień pamiątek.?..System już reinstalowany..Procek nie grzeje się więcej niż 45*C..Przepływ powietrza w obudowie jest dobry..o co akurat mogę być spokojny. I teraz pytanko..... Czy owe TwinMOsy (bo sam niejeden test Procka wykluczył jego jakąkolwiek wadę) nie za bardzo chcą chodzić w dualu na FSB 400,...?? przy wszsytki kościach..? Czy raczej owy większy FSB i towarzysząca temu temperatura nie pozwala na poprawna prace.. Owywiście powtarzam że na pojedynczej kości nie ma żadnych problemów...poza muleniem się niestety systemu..heh. Chociaż można powiedzieć że owe tezy się pokrywają..ale jeśli zauważyłem że raczej przy dłuższym i mocniejszym obciążaniu systemu to się zdarza to przy okazji wyczułem ręką że pamiątki też maja swoją ładną!! temperaturę.. Wymienić RAM>?? czy jak.. A być może jeszcze muszę pobawić się tymingami..a może napięciami..?? hmm POmóżcie...:rolleyes:

Odpowiedzi: 0

petrikko
Dodano:
25.07.2007 18:30:20
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0