...hiberfil.sys, pagefile.sys i System Volume Information...

Odpaliłem sobie program Easy Cleaner aby zabadał on ile miejsca i co zajmuje mi przestrzeń na dysku hdd. ico sie okazuje? źe mam na dysku c, gdzie zainstalowany jest Win XP, dwa pliki: hiberfil.sys i pagefile.sys, która zajmuja prawie 800mb!!
poza tym jest jakiś nowy katalog System Volume Information, który teź zajmuje blisko 700 mb!!

Naprawde nie wiem co się dzieje. Czy to XP tworzy te pliki które zagracają dyski twarde? Moźe moźna je w jakiś sposób usunąć? Bezpośrednie wchodzenie do katalogu dysku c: nie pokazuje źe znajdują się te dwa wyźej wymienione pliki i katalog...

Odpowiedzi: 6

Pagefile.sys – plik stronicowania
hiberfile.sys – plik do hibernacji
system volume information – z nazwy wskazuje na informacje systemowe o woluminach ale jego znaczenie jest jeszcze przeze mnie nie odkryte (najlepiej go nie usówać)
Lezio111
Dodano
13.10.2002 23:05:01
Pagefile.sys – plik stronicowania
hiberfile.sys – plik do hibernacji
system volume information – z nazwy wskazuje na informacje systemowe o woluminach ale jego znaczenie jest jeszcze przeze mnie nie odkryte (najlepiej go nie usówać)
Lezio111
Dodano
13.10.2002 23:05:01
Mozna go zreszta oproznic:
PPM moj komp/wlasciwosci/przywracanie systemu

pozdroofki
Eximius
Dodano
03.07.2002 01:03:47
w System Value costam winda xp chowa tzw "system restore",pagefile.sys to plik wymiany, cos jak win386.swp, a w hiberfile.sys winda xp zgrywa całą zawartosc pamieci na hdd(teoretycznie)
Anonymous
Dodano
05.01.2002 15:05:39
Pagefile niestety musi byc natomiat hiberfile to plik potrzebny jesli uzywasz hibernacji , jesli nie to wylacz w hibernacje w zarzadzaniu energia , i zrob reset jesli ten plik bedzie dalej to go usun.
Anonymous
Dodano
28.12.2001 02:53:31
takie pliki istniejom ale ja je usonołem i powłączeniu system je od nowa wpisał prawdopodobnie som to pliki do ustawien profilu uźytkownika prawdopodobnie sa one taki wielkie ze wzblędu na zaawansowane ustawienia urzytkownika
Anonymous
Dodano
27.12.2001 20:20:45
Anonymous
Dodano:
27.12.2001 17:42:00
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1