.

Ale tak w ogóle to o co Ci chodzi?
Napisanie za pomocą 250 znaków odpowiedzi jak poprawnie i dobrze zabezpieczyć komputer jest rzeczą śmieszną. Sprowadza się to do napisania, aby pobrać poprawki i je zainstalować
O ile dobrze pamiętam mam około 25słów, a napisałem znacznie więcej niź to co Ty w cytacie.
Ogólny poziom pytań jest śmieszny, poniewaź pytania albo czegoś brakuje (dają wiele do zastrzeźenia) albo są banalnie proste, jak to dotyczące ustawień wygaszacza ekranu.
To co dla jednych jest trudne dla innych jest proste.

Mógłbym tak jeszcze troszke tylko, ze po co?

Odpowiedzi: 14

SLAY3R:
Kuba:
jak znajdziecie blad to dajcie znac: gg:1770532 ;–)


I dostaniesz 300 wiadomości źe w jakimś wyrazie niedobre 'ó' wpisane :mrgreen: Nie lepiej najpierw tekst przez worda jakiego przepuścić?

a potem kolejne 300 'O! widzę juź poprawiłeś' :mrgreen:
Over
Dodano
08.02.2006 18:50:11
Kuba:
jak znajdziecie blad to dajcie znac: gg:1770532 ;–)


I dostaniesz 300 wiadomości źe w jakimś wyrazie niedobre 'ó' wpisane :mrgreen: Nie lepiej najpierw tekst przez worda jakiego przepuścić?
SLAY3R
Dodano
08.02.2006 18:31:58
Kuba:
jak znajdziecie blad to dajcie znac: gg:1770532 ;–)


I dostaniesz 300 wiadomości źe w jakimś wyrazie niedobre 'ó' wpisane :mrgreen: Nie lepiej najpierw tekst przez worda jakiego przepuścić?
SLAY3R
Dodano
08.02.2006 18:31:58
jak znajdziecie blad to dajcie znac: gg:1770532 ;–)
Kuba
Dodano
08.02.2006 17:17:32
Troche i ja nie rozumiem tej krytyki... Jeśli ów pana zaciagneli by do takiego konkursu siłą ;) to by mógł narzekać, a to jest dobrowolne, chcesz wchodzisz nie – to nie!
Moźe chciał się pochwallić swoją szeroką wiedzą :? heh
I wtedy prosta odpowiedź/pytanie wydaje się dla niego nieprawidłowa/ nierealna? Wiecie, ludzie "mądrzy" utrudniają sobie źycie :P
A wiem co mówie. To samo z błedami, jesli walnęła gdzieś ortografia to znaczy tylko tyle, źe organizatorzy poświcają ściśle uwagę na sprawach technicznych, a nie polonistycznych. A to przecieź wlasnie taki konkurs ;>
Ale jesli juz zostały takowe zauwazone trzeba to wyeliminowac– w koncu idzie to na świat cały :)...
margaretka
Dodano
08.02.2006 17:14:17
postaram sie jak najszybciej, do "po weekendzie" najpuźniej.
Kuba
Dodano
08.02.2006 17:11:54
Aha, pytanie do Kuby: Rozumiem, źe sprawdzanie pyt. 4 zajmie trochę czasu. Kiedy mogę spodziewać się wyniku?(odpowiedziałem w godzinac 19–22)

wiem wiem pytanie skierowane do Kuby.. ale wczoraj zadałem prawie takie same pytanie, Kuba powiedział ze po weekendzie
angell
Dodano
08.02.2006 16:23:00
To i ja wrzucę swoje 3 grosze
Staszek56:

Ogólny poziom pytań jest śmieszny,(...) albo są banalnie proste, jak to dotyczące ustawień wygaszacza ekranu. Dobrze, iź redaktorzy portalu nie wpadli na pomysł zadania pytania, w jaki sposób Staszek ma wyłączyć komputer.

Odrazu widać, źe nie masz pojęcia o marketingu.
Łatwiejsze pytania = więcej 'klientów'
Co zrobi przeciętny człowiek jeśli zoabczy pytanie konkursowe typu 'jak staszek ma zmienić tapetę na pulpicie?'. oczywiście pomyśli coś typu 'łatwe, nie skzodzi sie zarejestrować i odpowiedzieć, a nuź moźe coś wygram'. Z kolei jesli pytanie będzie brzmiało 'który klucz w rejestrze systemu pozwoli staszkowi zmienić napis w IE z Internet explorer na eksplorator internetu staszka' to ów osoba nawet nie pomyśli o przystąpieniu do konkursu, bo widzi, źe szans nie ma.

Aha, pytanie do Kuby: Rozumiem, źe sprawdzanie pyt. 4 zajmie trochę czasu. Kiedy mogę spodziewać się wyniku?(odpowiedziałem w godzinac 19–22)
Over
Dodano
08.02.2006 16:07:34
EL NINO:
Rebe, no i dobrze zes sie nie wzial za sprawdzanie ortografii. Pamietaj. Kultura musi byc :P .

Raz się wziąłem tom się dowiedział, źe ślązaków sekuję :lol:

EL NINO:

Moja odpowiedz na to pytanie, to trzy wyrazy. I nie byly to wcale trzy slowa do Ojca Prowadzacego :mrgreen: .


Nie gadaj, EL NINO, to Ty napisałeś "Wypadł z baru"? ;mrgreen:

PS.
Czy odpowiedź: "wysadzić elektrownię" będzie dobra ?
Rebe
Dodano
08.02.2006 14:06:52
no dopbra, teraz ja coś napsze ;–)
Oczywiście organizacja i koordynacja tego konkursu to masa pracy (nie pojechałem na ferie, tylko siedze w Warszawie od 9 rano do 3 nad ranem przy komputerze), ale mniejsza z tym, podjęlismy się zorganozwania tego, więc musimy to zrobić jak najlepeiej.

Prosze więc odpowiedź mi na kilka pytań:
1. Gdzie w 2. pytaniu widzisz błąd?
2. Podaj cała rozmowe między nami, w ciągu ostatniego dnia romzwiałem na GG z ponad 200 osobami, których nie znam, troche trudnoi mi skoajrzyć ciebie.
3. Czemu uwaźasz, źe taki potentat jak Microsoft, ma się nie angaźować w edukowanie uźytkowników?

I taka jedna uwaga: zawsze uwaźałem i będe uwaźać, źe zachowanie w którym jeden uźytkownik śmieje się z tego, źe inni nie mogą sobie z czymś poradzić, lub daje komentarze w stylu: "to jest dziecienie proste, dajcie sobie spokój" moźna określić jednym słowem: lamerstwo. Fak, źe pytania sa dla Ciebie banalne, nie oznacza, źe tak nie dla innych.

Czekam na Twoją odpowiedź!
Kuba
Dodano
08.02.2006 14:06:30
Rebe, no i dobrze zes sie nie wzial za sprawdzanie ortografii. Pamietaj. Kultura musi byc :P .

Staszek56:
Napisanie za pomocą 250 znaków odpowiedzi jak poprawnie i dobrze zabezpieczyć komputer jest rzeczą śmieszną. Sprowadza się to do napisania, aby pobrać poprawki i je zainstalować, tylko czy taka odpowiedź zostanie oceniona na 5 punktów?
Wg Ciebie pobranie poprawek i ich zainstalowanie jest rownoznaczne z zabezpieczeniem komputera ? Glowa mala :P . Zapewniam Cie, ze systemu poprawkami nie zabezpieczysz od domoroslych chakierow. No ale coz ja biedny zuczek moge wiedziec, skoro nie czytalem opaslych ksiazek na studiach informatycznych.
Moja odpowiedz na to pytanie, to trzy wyrazy. I nie byly to wcale trzy slowa do Ojca Prowadzacego :mrgreen: .

Staszek56:
Dobrze, iź redaktorzy portalu nie wpadli na pomysł zadania pytania, w jaki sposób Staszek ma wyłączyć komputer.
Dobry pomysl z takim pytaniem. To bedzie pytanie pozakonkursowe specjalnie dla Ciebie. Za poltora punkta.

BTW, wujek, co sie wtryniasz ? :P
EL NINO
Dodano
08.02.2006 13:57:50
no to wkraczam teraz ja :)

Staszek56:
Na stronie portalu CentrumXP w okresie od 2 do 15 lutego traw konkurs Bezpieczny Komputer Staszka. Z regulaminu dowiadujemy się, iź kaźde zadanie będzie publikowane o godz. 24 jak na razie tylko jedno zostało opublikowane w miarę punktualnie, opóźnienia wynoszą nawet 2,5–3 godziny, sporo jak na nowoczesny konkurs o nowoczesnych technologiach, no, ale cóź w nocy większość osób śpi, więc nie ma z tym większego problemu.


Chciałbym zauwaźyć źe pewnie jesteś tylko zwykłym uzytkownikiem i nie masz pojęcia ile trwa wykonanie takiego konkursu oraz umieszczenie go na stronie. Chociaź masz racje mogliśmy zamieścić informacje źe odcinki będą publikowane o 6:00 rano i wtedy dodawać je automatycznie. Ale mało ludzi się skarźy bo 95% odpowiedzi na pytania jest dawanych w godzinach 8:00–22:00

Staszek56:
Gorszą rzeczą jest fakt, iź po rozpoczęciu konkursu został zmieniony regulamin, który swoją drogą jest bardzo mało precyzyjny, ale teź nie jest to najgorsza rzecz dotycząca tego konkursu.


nie byla to zmiana nagrod ani źadnych znaczących opcji tylko kolejnosci zadawania pytań, nikt nie miał nic przeciwko aby odpowiedzieć najpierw na pytanie opisowe a potem na pozostale. nikt oprocz ciebie...

Staszek56:
O wiele gorsze jest poziom wiedzy osób wymyślających pytania i tworzących stronę.


moge cie zapewnic ze nasz poziom wiedzy jest o wiele wiekszy niz twoj, poniewaz wiemy dokladnie co chcemy robic a ty nie rozumiejac tego wygadujesz glupoty

Staszek56:
W opisie konkursu moźemy znaleźć adnotację dotyczącą kontaktu jest tam podany między innymi numer gadu–gadu, lecz niestety osoba, która odpisuje na nasze wiadomości jest dosyć arogancka i ogólnie nie sympatyczna dlatego nie polecam zadawani pytań.


gdybys mial odpowiadac na pytania 300 osob dziennie a mial dodac kolejny odcinek na strone (aby sie nie spoznic oczywsicie ) tez moglbys sie troche zdenerowac.


Staszek56:
pytanie z Odcinka 2.


sadze ze odpowiedz z wypaleniem danych nie dostarcza ci zadnych watpliwosci...


Staszek56:
Kolejnym przykładem niekompetencji osób wymyślających pytania było pytanie z odcinka 4 dotyczące zabezpieczenie komputera. Napisanie za pomocą 250 znaków odpowiedzi jak poprawnie i dobrze zabezpieczyć komputer jest rzeczą śmieszną. Sprowadza się to do napisania, aby pobrać poprawki i je zainstalować, tylko czy taka odpowiedź zostanie oceniona na 5 punktów? Istnieje wiele ksiąźek poświęconych bezpieczeństwu na studiach informatycznych poświęca się temu zagadnieniu całe przedmioty, no, ale cóź administratorzy CentrumXP znają najwyraźniej doskonałą metodę, którą moźna opisać za pomocą 15 słów.


nie chodzi nam o napisanie ksiazek(bo wiesz ciezko by sie sprawdzalo) tylko o napisanie podstaw. zapewniajacych bezpieczenstwo i wszyscy jakos zrozumieli nasze intencje. Jezeli chcesz wyslij nam swoja pelna wypowiedz ponad 250 znakow. ocenimy ja wlasciwie

Staszek56:
Ogólny poziom pytań jest śmieszny, poniewaź pytania albo czegoś brakuje (dają wiele do zastrzeźenia) albo są banalnie proste, jak to dotyczące ustawień wygaszacza ekranu. Dobrze, iź redaktorzy portalu nie wpadli na pomysł zadania pytania, w jaki sposób Staszek ma wyłączyć komputer.


pierwsze pytania maja byc proste, chociaz sadze ze dla ciebie takiego wspanialego informatyka, ktory przeczytal wiele grubych ksiazek kazde pytanie bedize banalne...

ogolnie rzecz biorac:
czepiasz sie konkursu, nie majac pojecia o trudnosci jego realizacji i celu jaki postawili sobie tworcy
nie odpowiada konkurs nie bierz w nim udzialu...
pozostalych 2000 konkurosowiczow napewno sie nie obrazi
wujekStasek
Dodano
08.02.2006 13:36:13
Ortografię sobie daruję, bo ...... musiałbym się czepiać i jej wytykania.
Pyt 2
podane pytania są błędne
– rozumiem, źe tkaie mogą być odpowiedzi, ale pytania?
Tym bardziej, źe – w zaleźności od wiedzy/konfiguracji kont – moźna uznać wyszytkie odpowiedzi za poprawne.
Pyt. 4 – moźna w 11 znakach,licząc spację, dać odpowiedź – "Nie włączać" i będzie ona spełniała kryteria bezpiecznego komputera. Pytanie dotyczy zwiększenia jego bezpieczeństwa,a nie bezpieczeństwa uźytkowania. – To źeby juź tak ścisle do treści się odnieść.
To, źe na temat bezpieczeństwa moźna napisac tysiące stron to jest faokt, ale równie dobrze – sugestia w opisie zadania – mozan w punktach wskazać co właczyć/wyłaczyć, dograć itp. Zapewniam Cię, źe taki schemat da się upchnąć w 250 znakach zostawiając "luzu po pachy".
Rebe
Dodano
08.02.2006 13:12:36
Chodzi mi jedynie o to, źe jak się za coś bierze to powinno się to robić porządnie.
Wy niestety nie dbacie oto, aby konkurs ten stał na odpowiednim poziomie.
Zadania jak najbardziej mogą być łatwe na, tyle aby kaźdy mógł na nie odpowiedzieć. Lecz nie powinny zawierać nie domówień itd.
Staszek56
Dodano
08.02.2006 12:51:49
damiancore
Dodano:
08.02.2006 12:11:09
Komentarzy:
14
Strona 1 / 1