Przywracanie Systemu zniknęło i nie mogę tego włączyć.

Koledzy. Problem dotyczy XP Pro. Chcę dostać się do [b]Punktów przywracania[/b] systemu poprzez "Pomoc i obsługę techniczną" i... pojawia się informacja, że cyt. [i]"Przywracanie systemu nie może chronić komputera. Zresetuj komputer i uruchom ponownie przywracanie systemu"[/i]. I tak w kółko. Gdy chcę włączyć tę opcję w [i]Właściwościach komputera[/i], zakładki [b]Przywracanie systemu[/b] po prostu [u]nie ma[/u]. Zniknęła, a niedawno [u]była[/u]. Patrzę w usługi (plik services.msc). [i]Usługa przywracania systemu[/i] jest wyłączona. Próbuję ją tam włączyć i... klapa. Wyskakuje komunikat: [i]"Nie można uruchomić usługi przywracania systemu na komputerze lokalnym. Błąd 123. Nazwa pliku, katalogu lub składnia etykiety woluminu niepoprawna."[/i] Patrzę w rejestry, porównuję, wygląda że jest OK (przede wszystkim [b]DisableSR=dword:00000000[/b]) Próbuję opisywanej metody gdzieś w forach tj. po "odkryciu" i nadniu sobie pełnych uprawnień katalogu System Volume Information na każdej z partycji dysków kasuję jego zawartość. Po resecie, system odtwarza dwa pliki: MountPointManagerRemoteDatabase oraz tracking.log. Ale pożądana zakładka nie wraca. ](*,) Ciągnę więc dalej i zmieniam wartość z "DisableSR"=dword:00000000 na [b]"DisableSR"=dword:00000001[/b] w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore]. Ciekawe, że pojawia się zakładka [b]Przywracanie systemu[/b] w Właściwościach Mojego Komputera z "ptaszkiem" przy opcji [i]Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach[/i]. Czyli jest normalnie. :mryellow: Gdy "odptaszkuję" i "zastosuję", pojawia się okno z komunikatem: "Przywracanie systemu napotkało błąd podczas próby włączenia/wyłączenia jednego lub więcej dysków. Uruchom ponownie komputer i spróbój ponownie". Reset wywołuje tę samą sytuację. I nic. [-x Może ktoś zna rozwiązanie problemu? Nie potrafię określić od kiedy mam ten problem. Jakiś czas temu instalowałem ESET NOD32 Antivirus. Czy może być przyczyną?

Odpowiedzi: 16

Witam. Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ja tez miałem z tym problem. Przypuszczam że to wina wirusa, ja też miałem ten problem . Musiałem sformatować dysk i ponownie zainstalować XP. Chyba nie ma innego wyjścia.
Slade
Dodano
31.08.2008 14:11:37
Zagubiony ?? Dlaczego ?? Może ciągle syfy ściągasz na potęgę ...
Żółty
Dodano
21.08.2008 00:18:11
Na Buddę Jedynego! Jestem zagubiony troszeczkę. #-o O co chodzi? O co biega? Data nie pasi?? Na PW wyjaśniałem... :-#
Malenki
Dodano
20.08.2008 21:58:23
Albom ślepy albo nie.
Żółty
Dodano
18.08.2008 17:40:08
[QUOTE=Żółty]S2 NOD32FiXTemDono;Eset Nod32 Boot;C:\WINDOWS\system32\regedt32.exe [2003-04-16 14:00] ... już nic nie widzę.[/QUOTE] Czy poza tym wpisem, istnieje jeszcze coś istotnego, godnego uwagi?
Malenki
Dodano
14.08.2008 19:06:30
Poszło na PM. NOD wpisał do swojego dziennika zdarzeń podczas skanowania przez CoboFix (chyba, bo nie zapamiętałem): 12.08.2008 09:17:57 Ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym plik: C:\DOCUME~1\....\USTAWI~1\Temp\Av-test.txt zagrożenie: Eicar plik testowy wyleczony przez usunięcie - poddany kwarantannie użytkownik: ZARZĄDZANIE NT\SYSTEM Zdarzenie wystąpiło podczas próby uzyskania dostępu do pliku przez aplikację: C:\WINDOWS\system32\CF9198.exe. KONIEC RAPORTU Sprawdziłem, pliku CF9198.exe na dysku obecnie nie ma.
Malenki
Dodano
12.08.2008 17:36:49
Jaki mail ?? Bo teraz po tej migracji to cholera wie gdzie to to przychodzi ... I czy przychodzi ... Sprawdzałem oba maile - nie mam nic. jeżeli masz opory przed opublikowaniem na forum to podrzuć na PW.
Żółty
Dodano
12.08.2008 17:23:59
Z pewnych powodów :-# , rankiem, pozwoliłem sobie wysłać je na Twój E-Mail. Ten znajdujący się u dołu Twoich odpowiedzi. Nie odebrałeś? Czy wolisz na PM? Jeśli nie dotarły (daj znać) to puszczę jeszcze raz. [quote]Bo tylko ogólnikiem rzuciłeś teraz...[/quote]No tak, bo resztę wysłałem jak wyżej...
Malenki
Dodano
12.08.2008 17:15:32
Logi pokaż, logi mój drogi ;) Toć one pokażą co Combofix skasował i pokażą czy to juz wszystko co do kasacji jest. Co do zagrożeń - szczegóły proszę jakieś. Bo tylko ogólnikiem rzuciłeś teraz.
Żółty
Dodano
12.08.2008 15:43:28
Wykonałem wszystkie trzy zadania. Uff... #-o Zapomiałem wyłączyć działanie ESSET NOD32 Antyvirus'a. Dwa razy wykrył zagrożenie podczas tworzenia logów. Czy ma to znaczenie? I, o kurczę! Jest funkcja [i]Odzskiwania Systemu[/i]! [b][u]Utrzymuje się!![/u][/b] Ale numer. :wtf: Prawdopodobnie po przebiegu ComboFix'a (coś tam skasował). Możesz to wyjaśnić? Tak... króciutko. Dziękuję. =d>
Malenki
Dodano
12.08.2008 13:00:53
Jesteś bardzo uczynny, to miłe i dziękuję. :-({|= Już zabieram się do pracy.
Malenki
Dodano
12.08.2008 11:56:54
Nie chce mi sie tłumaczyć to Ci podlinkuje komplet informacji - zapewne sam byś to wygrzebał na necie ;) http://cybertrash.pl/images/tata/ComboFix.html http://cybertrash.pl/images/tata/Silent/Silent%20Runners.html http://cybertrash.pl/images/tata/Hijack/HijackThis.html
Żółty
Dodano
12.08.2008 03:19:41
[quote]...pokaż logi - Combofixa, Silent Runners i Hijack This [/quote]O, do licha, wiem żeś Żółty i znasz jezyk żółtych, ale ja potrzebuję trochę czasu by rozszyfrować te pojęcia. :-k Już późno, więc może jutro...? [-o< pozdrawiam
Malenki
Dodano
12.08.2008 03:14:48
Śmierdzi mi cos syfem. Może sie mylę ale pokaż logi - Combofixa, Silent Runners i Hijack This
Żółty
Dodano
12.08.2008 02:22:20
Dziękuję za odpowiedź. Przeinstalowanie pliku sr.inf dało następujące efekty: 1. Pojawiła się zakładka [b]Przywracanie systemu[/b] w Właściwościach [i]Mojego komputera[/i], ale z "ptaszkiem" przy opcji [i]Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach[/i]. 2. Opcję odznaczam, włączając przywracanie (lista dysków staje się dostępna - tło z szarego na białe) i umożliwiając konfigurowanie indywidualne dysków. 3. Niestety, po każdym restarcie komputera opcja ta jest "zaptaszkowana" (mimo, że w rejestrach jest [b]DisableSR=dword:00000000[/b]) i za każdym uruchomieniem kompa muszę ją odznaczać. 4. Sytuacja jest odmienna gdy po odznaczeniu opcji [i]Przywracania systemu na wszystkich dyskach[/i] komputer uruchomi się ponownie, ale w [b]trybie awaryjnym[/b]. Opcja jest wtedy nadal odznaczona i [i]Usługa Przywracania Systemu[/i] jest włączona. OK. Jednak powtórne uruchomienie do [b]trybu normalnego[/b] usługę wyłącza. Ale można ją włączyć (tylko na czas tego uruchomienia). 5. Dodatkowa informacja to: w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\sr] wartość START zmienia wartość z [b]Start=4[/b] przy opcji "zaptaszkowanej" (usługa [u]wyłączona[/u]) na wartość [b]Start=0[/b] po odznaczeniu tej opcji (usługa przywracania [u]włączona[/u])
Malenki
Dodano
12.08.2008 01:18:46
Odnajdź plik sr.inf w katalogu %windir%\Inf, kliknij na nim prawym klawiszem myszy i wybierz Zainsaluj z menu kontekstowego Zrestartuj system i sprawdź dzialanie przywracania.
Żółty
Dodano
11.08.2008 23:39:31
Malenki
Dodano:
11.08.2008 22:42:29
Komentarzy:
16
Strona 1 / 1