Tworzenie własnego Recovery Disc - Ghost

Witam, sprawa dotyczy laptopa Toshiba Satelita A200-1AE. Razem z komputerem jest dostarczony Recovery Disc. Jeśli chcę zainstalować system od nowa to oczywiście używam dysku dołączonego do laptopa i to jest dla mnie jasne. Pojawia się jednak problem, bo przywracanie systemu z tego dysku kasuje całą zawartość hdd i wszystkie jego partycje. Jest to bardzo niewygodne ponieważ trzeba gdzieś przenieść kilkadziesiąt gigabajtów danych z partycji "niesystemowej": zdjęcia, aplikacje, filmy itp. Oczywiście można to ominąć i zrobić własny recovery disc np. Ghostem. Już robiłem coś takiego na stacjonarnym kompie. I moje pytanie jest takie: czy da się zrobić recovery disc bootowalny jako jedna płytka np DVD, tak jak ten dostarczony z laptopem, czy zawsze trzeba używać płytki z Ghostem i drugiej z obrazem partycji ???

Odpowiedzi: 5

Tak
Napoleon
Dodano
22.02.2008 20:11:21
A gdy zmodyfikuję obraz Ghosta to on będzie dalej bootowalny ?
Krzysiek_L
Dodano
17.02.2008 19:10:28
Tworzysz folder np: " ___Obraz " - wstawiasz w obraz ISO i gotowe. Nie modyfikujesz obrazu partycji stworzonego przez Ghost'a tylko obraz ISO płyty NortonGhost Recovery Disc (obraz taki najlepiej wykonać Alcohol 120%
Napoleon
Dodano
17.02.2008 18:42:33
A powiesz mi gdzie konkretnie umieścić obraz partycji, tzn jak zmodyfikować go w UI? Czy ma to jakieś znaczenie ?
Krzysiek_L
Dodano
17.02.2008 18:38:21
Pewnie że można. Instalujesz system , potrzebne programy etc. Robisz obraz tej partycji NortonGhost'em, następnie robisz obraz ISO Norton Ghost recovery Disc, potem przy pomocy np: UltraIso modyfikujesz ten obraz ISO dodając do niego folder z nowym obrazem systemu (wysoka kompresja obrazu), nagrywasz taki zmodyfikowany obraz na DVD i gotowe. Zrzucanie takiego obrazu z płyty DVD trwa znacznie dłużej niż z dysku hdd bo około 20 minut ale coś za coś - pewnie jest to związane z wysoką kompresją tegoż obrazu. Pozdrawiam
Napoleon
Dodano
17.02.2008 18:32:15
Krzysiek_L
Dodano:
17.02.2008 14:41:14
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1