Problem z Office 2007 - uruchamiający się stale instalator

Witam, Mam dziwny problem z którym nie umiem sobie poradzić. Mam tablet lenovo x60 i zainstalowany na nim system Vista Business., dostalem go z pracy po jakims pracowniku, postanowilem ze wgranm wszystko od nowa, wgrałem wszystko od początku, wszystko fajnie sie wgralo, sciagnalem aktualizacje. Dostalem Office Enterprise 2007 zainstlowale go wszystko fajnie, ale jest jeden maly problem otóż gdy otwieram jakiś program word czy outlook, za każdym razem wlacza mi sie instalator który zbiera i konfiguruje office 2007, wiec niczym sie odpali progam to troche trwa, początkowo myslalem ze to jest jednorazowo no bo wiadomo ze po instalacji produkt musi byc skonfigurowany ale nawet jak juz zostanie skonfigurowany to jak wylacze i wlacze jeszcze reaz to sie pojawia. Wsadzilem jeszcze raz plyte i dalem napraw instacje wiec naprawilo ale i tak za kazdym razem gdy uruchamiam cos z Offica 2007 wyskakuje instalator i che konfigurowac produkt. Nie da sie tego w rejestrze gdzies ustawić zeby sie nie rzucał.

Odpowiedzi: 8

Czy komuś udało się naprawić w/w błąd?
MiNos
Dodano
22.12.2007 16:33:17
Mam ten sam problem: vista home + office 2007 home i opisane powyżej zmiany nie pomagają u mnie :(
MiNos
Dodano
11.12.2007 13:13:51
Witam Ja w katalogu office'a mam ten plik a nadal mi sie ten instalator uruchamia:-( podczas wczesniejszego korzystania z pakietu office 2007 nie mailem z tym problemow, dopiero jak przeinstalowalem wczoraj system ten problem sie pojawil, prosze o pomoc...
tomchem
Dodano
21.10.2007 13:58:16
U mnie ten sam problem wystąpił z Office 2007 pod WinXPHome. W końcu znalazłem przyczynę i teraz już jest OK. Winowajcą był program czyszczący Easy Cleaner, który przy każdym czyszczeniu niepotrzebnych plików po zakończeniu pracy na pececie usuwał jeden plik Office z rozszerzeniem.BAK. Czyli z punktu "widzenia" Easy Cleanera do niczego niepotrzebnego. Plik ten to [b]OPA12.BAK[/b]. Dałem to do "pomiń" w Cleanerze i teraz Office 2007 jest prawidłowo uruchamiany bez ciągłego rozpoczynania procedury instalacyjnej. Okazuje się, że pliki z rozszerzeniem BAK są jednak czasem niezbędne do prawidłowego funkcjonowania aplikacji.
paolo
Dodano
13.10.2007 01:43:05
  • Ula 05.11.2007 15:48:27

    [quote=paolo]U mnie ten sam problem wystąpił z Office 2007 pod WinXPHome. W końcu znalazłem przyczynę i teraz już jest OK. Winowajcą był program czyszczący Easy Cleaner, który przy każdym czyszczeniu niepotrzebnych plików po zakończeniu pracy na pececie usuwał jeden plik Office z rozszerzeniem.BAK. Czyli z punktu "widzenia" Easy Cleanera do niczego niepotrzebnego. Plik ten to [b]OPA12.BAK[/b]. Dałem to do "pomiń" w Cleanerze i teraz Office 2007 jest prawidłowo uruchamiany bez ciągłego rozpoczynania procedury instalacyjnej. Okazuje się, że pliki z rozszerzeniem BAK są jednak czasem niezbędne do prawidłowego funkcjonowania aplikacji.[/quote] Ja tez mam ten program ,ale boje sie go uzywac . Kiedy pokazał mi 81 Kluczy do usuniecia to nie wiem co robic Czy ty wiesz u ufasz co i jak usuwac ? Jesli usune tyle kluczy to moze komp przestac działac a i tak mam cos usuniete bo mam kłopoty podobne jak tu czytam Windows tez sie co róz chce instalowac i nie moze znależc piku tyle ze z plikiem SKU011.CAB ::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}Nie znaleziono pliku SKU011.CAB wymaganego do instalacji nie wejde do pomocy ani w Kontaz uzytkownika ech ,co za zycie :-k

  • paolo 12.11.2007 17:56:53

    [quote=Ula] Ja tez mam ten program ,ale boje sie go uzywac . Kiedy pokazał mi 81 Kluczy do usuniecia to nie wiem co robic Czy ty wiesz u ufasz co i jak usuwac ? Jesli usune tyle kluczy to moze komp przestac działac a i tak mam cos usuniete bo mam kłopoty podobne jak tu czytam [/quote] Easy Cleanera nie ma się co bać. Najlepiej usuwać tylko niepotrzebne pliki i błędne wpisy rejestru i nie wchodzić w aplet "duplikaty" W razie kłopotów ze stabilnością systemu po operacji czyszczenia zawsze można pliki przywrócić korzystając z opcji Undo. Korzystam z tego programiku już ponad 3 lata i nie zdarzyło się (pomijając plik z MS Office 2007 OPA12.BAK), by po czyszczeniu system działał niestabilnie. Zresztą pliki których nie można usunąć Easy Cleaner pozostawia w spokoju.

wyłączyłem UAC i niestety ale nic to nie dało :-k, co moge jeszcze zrobic ?? czy nie da sie w rejestrze cos zablokowac ?:-k
fever_pl
Dodano
21.09.2007 18:45:27
W Viścianym dziale "Instalacja oraz problemy z użytkowaniem" jest przyklejony temat "Najczęściej zadawane pytania" - a tam Dezaktywacja Kontroli konta uzytkownika (User Account Control - UAC)
Żółty
Dodano
21.09.2007 16:16:28
a co to jest to UAC i jak mam to wyłączyć ?
fever_pl
Dodano
21.09.2007 16:09:31
Ja wiem co zrobić - nazwę tematu wymyslic inna - oddajacą treść problemu i podrzuić mi ją via prywatna wiadomość (PM) - w sprawie kłódki która za chwile założę. Regulamin leży w dziale CentrumXP.pl - do poczytania. ----------- Temat zmieniony. A Ty spróbuj wyłączyć UAC - jak w drugim uruchomieniu jakiegos modulu Office nie wyskoczy instalator to właczysz UAC ponownie.
Żółty
Dodano
21.09.2007 15:25:12
fever_pl
Dodano:
21.09.2007 15:20:54
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1