Jak usunąć IE 8 beta2 i przywrócić IE7 ?

Niedawno zainstalowałem Internet Explorer 8 beta 2 i wtedy się okazało, że narazie jest dostępna tylko wersja anglojęzyczna. Jako że nie jestem jedynym użytkownikiem mojego kompa chciałbym usunąć IE8 a przywrócić wersję 7 tylko że podczas instalacji IE7 wyskakuje monit że instalator wykrył nowszą wersję oprogramowania i nie może zainstalować tego. Odinstalowałem IE8 w "Dodaj/usuń programy" ale dalej się nie da. Co powinienem zrobić żeby ta operacja się udała?

Odpowiedzi: 8

Proszę bardzo: Warn za olewanie regulaminu w dyskusjach o piratach oraz odgrzebywaniu zamierzchłych postów. Masz jeszcze jakieś życzenia? Zamykam.
XanTyp
Dodano
01.04.2010 23:40:42
Witam wszystkich, chciałbym zamienić internet explorer 8 na 7 jednak nie moge znaleźć sposobu na pozbycie się ósemki, mam Windowsa Xp Black Edition który odrazu jest z service packiem 3. Usuwanie i instalowanie nowego systemu nie wchodzi w grę. Proszę o pomoc.
hubgru
Dodano
01.04.2010 21:57:20
Info dla wszystkich, którzy zrobili ten błąd i zainstalowali IE8 beta2. Oto sposób bezpiecznej deinstalacji w XP: [b]Start[/b]>[b]Panel sterowania[/b]>[b]Opcje folderów[/b]>>>>otwierasz zakładkę "widok" odznacz(standardowo jest zaznaczone)>[b]ukryj chronione pliki systemu operacyjnego(zalecane)[/b] zaznacz >[b]pokaż ukryte pliki i foldery[/b] [b]zastosuj[/b]. Zdziwisz się co znajdziesz w komputerze ale nie ruszaj nic poza tym co napisane poniżej, a mianowicie: Wchodzisz [b]C:\WINOWS\ie8[/b] znajdujesz [b]spuninst[/b]>Klikasz 2razy dalej już dzieje się samo. Na koniec [b]restart[/b] Pamiętaj,żeby po restarcie znowu ukryć pliki systemowe dla własnego dobra(żeby Cię nie kusiło),bo możesz sobie narobić kłopotów bawiąc się nimi. Zaawansowani mogą jeszcze wyczyścić wpisy w rejestrze,ale amatorom nie polecam. Pozdro bodziokaefer:d/
bodziokaefer
Dodano
16.01.2009 20:30:31
Nie popadał bym w paranoję. Deinstalacja IE8 pewnie namiesza coś w aktualizacjach ew. mniej istotnych plikach systemowych, ale żeby od razu położyła system to nie jestem pewny. W razie jakiś problemów zrób punkt przywracania systemu. Ewentualnie można również później użyć narzędzia naprawy Windows Vista i/lub przeinstalować SP3.
Bobi
Dodano
07.09.2008 13:14:58
No faktycznie nie doczytałem ale wiesz jak to jest jak się jest "zielonym szarakiem". Niekiedy klikasz OK bez zastanowienia aż rozpocznie się instalacja... #-o Oczywiście nie żywię urazy - mój błąd! Co oznacza w praktyce "...na własne ryzyko..."? Jakimi konsekwencjami mi to grozi?
elTrollo
Dodano
06.09.2008 18:23:36
[img]http://ieblog.members.winisp.net/images/XPSP3.Install.Dialog.png[/img] Tak to jest, jak się klika bez zastanowienia - bez urazy. Tu masz deinstalację na własne ryzyko: C:\WINDOWS\IE8\SPUNINST\SPUNINST.EXE
Ad@$
Dodano
05.09.2008 10:15:50
Nie, tak naprawdę to wcześniej miałem wersję IE z 1415 roku :) Najpierw zainstalowałem SP3, a następnie dostałem maila z CentrumXP że jest dostępna nowa wersja IE właśnie 8 beta 2. Pobrałem ją i zainstalowałem już na SP3 i wtedy się zorientowałem że jest po angielsku. Chciałem ją zastąpić jakąś wcześniejszą wersją ale się nie da. Nawet już ściągnąłem wersję 7 ale puki co jest mi nieprzydatna.
elTrollo
Dodano
05.09.2008 08:59:47
Korzystałeś poprzednio z pierwszej bety, a następnie zainstalowałeś SP3? W takim przypadku aby usunąć IE8 będziesz musiał najpierw pozbyć się Service Packa.
Bobi
Dodano
04.09.2008 14:56:14
elTrollo
Dodano:
04.09.2008 13:34:19
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1