problem z Direct 3D

Przegladałem troszke problemów i nie znalazłem takiego tematu więc proszę was o pomoc. Otóż Zainstalowałem nie dawno Viste i wszystko było ok, ale od pewnego czasu nie mogę uruchomi niektórych gier, nie moge korzystać z opcji "przełącz między oknami" i nie moge nawet.... zagrac w szachy - grę która jest na "wyposażeniu" Visty bo zawsze pojawia mi się komunikat typu " brak urządzenia Direct3D". Powiem szczerze że nie wiem co mam robic . Byc może że coś wykasowałem co nie powinienem ale takiej sytuacji nie przypominam sobie.

Odpowiedzi: 19

Twój główny problem - to problem z opisywaniem problemu. Dalej się rozpisywać nie będę - jako że twój post raczej nie podpada pod pojęcie "fenomenu" więc i tak zaraz przyjdzie XanTyp i pośle wszystko w kosmos.
Veers
Dodano
01.10.2009 21:54:06
ej ja mam pewien problem z uruchomieniem gry wyskakuje mi taka wiadomosc Error 25: A critical error has occurred while initializing Direct3D niewiem co zrobic pomurzcie
pitek305
Dodano
01.10.2009 19:42:00
Sprawdź w ustawieniach kompozycji czy masz ustawione na Windows Vista (ppm na pulpicie> personalizuj> kompozycja> windows vista) nastepnie sprawdz ustawienia paska zadan: ppm na pustym obszarze paska zadan> wlasciwosci> zaznacz: pokaz podgląd okien. Przełączanie między oknami: alt+tab (standardowe), przełączanie 3d: win logo+tab. Ewentualnie zatrzymanie i uruchomienie usługi menedzer pulpitu: uruchom wiersz polecen jako administrator: start> wszystkie programy> akcesoria> ppm na poleceniu "wiersz polecen" i wybierz: uruchom jako administrator, kiedy sie uruchomi wpisz: net stop uxsms poczekaj chwile aż ujrzysz potwierdzenie o pomyślnym wykonaniu operacji następnie wpisz: net start uxsms i poczekaj jak poprzednim razem az sie uruchomi. Sprawdz czy działa. Pozdro!
kuki23
Dodano
20.12.2007 22:31:37
Rozwiazalem problem tymczasowo z x1650Pro :) Ustawilem w Ati Catalyst w opcjach dzialanie na AGP x4 i dziala jak narazie bez zarzutu :)
Mantus87
Dodano
18.12.2007 03:29:13
Wszyscy sie mylicie ;] Mam ten sam problem i znalazłem chyba rozwiązanie :) Nie chodzi tu konkretnie o zasilacz (aczkolwiek tez wazne ,ale 350w styknie) , nie chodzi również o sterowniki czy bios tylko o płyte główna !! Ja posiadam ECS Kt600-A i wchodząc na strone ECS-a znalazlem opis tej plyty , gdzie obok napisu AGPx4/x8 bylo dopisane "grafike do przepustowosci 2,1GB/s"(czy jakos tak , w kazdym razie do 2,1GB/s ,jezeli wasza stara grafa miala np 2,5GB/s to tez chodzila ale nie na maxa !) !! dlatego radek nie ryra na nim bo ma przepustowosc 20,6GB/s !! Czeka mnie chyba zmiana plyty i procka bo innego wyjscia nie widze :/ Do wojtrein : odpal "dxdiag" i test 3d czy odpali ci 1 test czyli Direct3D 7 - jesli nie to znaczy ze masz to samo co ja ;] ,najdziwniejesze jest to ze odpala Direct3D 8 i 9 :S ;/ Prosze o opinie na w/w temat czy moze byc zalezne od plyty :) Ps.Mysle ze niekogo nie urazilem :)Przepraszam jesli tak sie stalo :) Pozdrawiam Moj sprzet : P.Głowna - ECS KT600-A Procek - Athlon 1,7+ (krecony na taktowana 1,7 :) a nie w standardzie 1,4 :P) Grafika - Aktualnie 9200 Radek / x1650Pro lezy w pudelku :( Pamiec - DDR 512 -400Mhz - X2 Zasilacz - Pentagram 350W
Mantus87
Dodano
17.12.2007 22:26:41
Aero Glass to ta funkcjonalnośc Visty, która umożliwia wyświetanie okien przezroczystych + widok okien ułożonych np. kaskadowo itp. czyli to o co walczysz w tym temacie. Ale nie każda wersja Visty oficjalnie wspiera interfejs Aero. Jeśli masz Vista Home Basic lub Starter [taka ponoć też jest] to oficjalnie nie można uruchomić tej funkcjonalności. Ale jak to w życiu bywa jest obejście tego problemu opisane m.in w "Najczęściej zadawanych pytaniach" by Anathema w tym dziale naszego forum. Opisane to zostało prawie łopatologicznie przez Anathemę w sekcji "Jak uruchomić Aero Glass?" za wyjątkiem tego iż nie podał [oczywistej dla wielu uzytkowników tego forum] informacji, że aby dostać się do rejestru trzeba wpisać w linii lub wierszu poleceń słowo "regedit" i nacisnąć ENTER. Następnie odszukać stosowne podklucze [struktura w lewym panelu wyglądająca jak podkatalogi choć de facto nią nie jest], a następnie w prawym panelu utworzyć lub zmodyfikować wpisy podane przez Anathemę. To odnośnie wymuszenia Aero, ale tylko w przypadku gdy masz system o jakim napisałem powyżej. Sprawa druga to kompatybilność karty graficznej w kontekście obsługi Aero. Tu należy postąpić analogicznie stosując tym razem wpisy podane przeze mnie mające wymusić działanie Aero na karcie normalnie nie obsługującej tego trybu. Po wykonaniu modyfikacji rejestru należy dokonać restartu kompa. Bardziej łopatologicznie chyba już nie można. Jeśli mimo to jest to dla Ciebie niezbyt jasne poproś kogoś bardziej doświadczonego, żeby Ci pogrzebał w rejestrze. Z moich dwukrotnych doświadczeńz Vistą na maszynach u ludzi w jednym przypadku musiałem dokonać modyfikacji dotyczącej wymuszenia Aero [karta była kompatybilna] i poszło. Przypadku niekompatybilności sprzętowej karty graficznej jeszcze nie trenowałem więc sam jestem ciekaw czy ta porada coś da.
Endrju
Dodano
10.12.2007 09:15:31
Rozumiem, że Aero Glass włączone [wymuszone? jeśli wersja systemu wymagała] i mimo to nie ma tego przełączania. Nie wiem czy Twoja karta obsługuje Aero, ale możesz wypróbować trick dla kart nominalnie nie obsługujących tego trybu. W tym celu należy w rejestrze w gałęzi[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DWM] zmodyfikować/utworzyć??? wartości DWORD: "EnableMachineCheck" = 0 "Glass" = 1 Jeśli Aero masz, a mimo to nie ma przełączania przejdź do Panelu Sterowania>System>Zaawansowane Ustawienia Systemu, wybierz kartę "Zaawansowane", kliknij "Ustawienia", wybierz kartę "Efekty Wizualne" i tam gdzieś powinna być opcja Flip 3D [dokładnie nie pamiętam, bo sam działałem na kompach z Vistą raptem ze dwa razy, więc mogę się mylić], sprawdź czy jest zaptaszona. Jeśli coś źle podpowiedziałem z góry przepraszam, ale zdecydowałem się udzielić Ci tej porady tylko z tego powodu, iż nie ma na tę chwilę innych osób mających do zaoferowania pomoc w temacie. Osobiście do tej pory uruchamiałem Aero w ramach Ultimate i Home Basic [wymuszone wg porady z FAQ tego działu] i wszystko chodzi.
Endrju
Dodano
06.12.2007 09:00:18
  • wojtrein 08.12.2007 22:14:22

    [quote=Endrju]Rozumiem, że Aero Glass włączone [wymuszone? jeśli wersja systemu wymagała] i mimo to nie ma tego przełączania. Nie wiem czy Twoja karta obsługuje Aero, ale możesz wypróbować trick dla kart nominalnie nie obsługujących tego trybu. W tym celu należy w rejestrze w gałęzi[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DWM] zmodyfikować/utworzyć??? wartości DWORD: "EnableMachineCheck" = 0 "Glass" = 1 Jeśli Aero masz, a mimo to nie ma przełączania przejdź do Panelu Sterowania>System>Zaawansowane Ustawienia Systemu, wybierz kartę "Zaawansowane", kliknij "Ustawienia", wybierz kartę "Efekty Wizualne" i tam gdzieś powinna być opcja Flip 3D [dokładnie nie pamiętam, bo sam działałem na kompach z Vistą raptem ze dwa razy, więc mogę się mylić], sprawdź czy jest zaptaszona. Jeśli coś źle podpowiedziałem z góry przepraszam, ale zdecydowałem się udzielić Ci tej porady tylko z tego powodu, iż nie ma na tę chwilę innych osób mających do zaoferowania pomoc w temacie. Osobiście do tej pory uruchamiałem Aero w ramach Ultimate i Home Basic [wymuszone wg porady z FAQ tego działu] i wszystko chodzi.[/quote] Endrju nie wiem o jaki Aero Glass mówisz. To co napisałeś to dla mnie czarna magia i czytając to poczułem się jak głupi chłopiec. Poproszę o łopatologię. Napewno mam zaptaszoną opcję ale z tym Aero to zgłupiałem :wtf:

To moze jest ktoś kto zna problem!!!!!! Przypomnę jesze raz : nie działa przełączanie miedzy oknami. Kiedy mam zminimalizowane okno to w Viście jest taka opcja że jak kursorem najade na zminimalizowane okienko w pasku narzędzi to pokazuje się podgląd tego okna w miniaturce. To u mnie niestety nie działa i nie wiem dlaczego i jak do tego wrócić.
wojtrein
Dodano
04.12.2007 19:02:32
Na mnie nie licz - Visty na oczy nie widziałem więc nie potrafię ani sobie tego wyobrazić, ani ew. przyczyn ustalić. Musiz poczekać na kogoś kto z tym systemem ma do czynienia, a i jakiegoś ATI na AGP używa ( o ile to ciąg dalszy tego samego kłopotu ).
Rebe
Dodano
03.12.2007 07:32:51
Rebe jesteś wielki !!!!!!ale mam jeszczejeden problem z tym związany. Gry działają ale nie działa to przełączenie między oknami. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi. Otóż w pasku zadań jest taka opcja "przełaczanie miedzy oknami" co powoduje iż na pulpicie pokazuja ci sie wszystkie okna i sobie mozna je przełączać. I to niestety nie dziła zamiast tego pokazują się tylko ikony pootwieranych programów i informacja problem z direct 3D. Może cos na to poradzisz?
wojtrein
Dodano
03.12.2007 00:37:17
Coś mi się widzi, żeś Ty nie dokonał deinstalacji wszystkich komponentow ATI przed graniem Omeg i stąd komunikat o braku możliwości uzywania CCC. To jest pryszcz - najprościej - zdjąć omegi, wyczyścić resztki po ATI ( w paczce sterowników jest narżedzie do deinstalacji ) i ponownie zainstalować albo te Omegi, albo ATI 7.8 ( nie mam Visty, ale to ostatnie Catalysty, które mego Radeona na AGP obsługują bez błędów w DX ). Jeżeli jest tak jak się odmyślam - z tymi błędami na styku wersja sterownika karta AGP to nie ma sensu reinstalować systemu, bo to do niczego nowego nie doprowadzi. Jeżeli problem leży gdzie indziej można niby próbowac, ale najpierw zrób to czyszczenie i reinstalacje driverów by sprawdizć czy to nie wystarczy.
Rebe
Dodano
02.12.2007 15:39:42
wgrałem radeon omega divers ATI catalyst 7.8 i pojawia mi się taka informacja: the catalyst control center is not supported by the drivers version of your enabled graphics adapter.Please opdate your ATI graphics driver or enable your ATI adapted using the Displays Manager. Nie bardzo wiem co mam z tym zrobic Rebe. Dałoby coś gdybym nagrał windowsa viste jeszcze raz na tego co już mam?
wojtrein
Dodano
02.12.2007 15:21:05
Jeżeli karta jest AGP to musisz się "cofnąć" ze sterownikami - ATI od paru wydań przestąśł wspierać tę architekturę i stąd występują kłopoty z DX ( sprawedzić winieneś - jakieś do 7.8 lub wcześniejsze ). Nie odwołuj isę tak do tego pierwszego postu, bo to co isę dąło z niego wycisnąć to żeśmy zauważyli, a to czego w nim nie było.... tego nie było.
Rebe
Dodano
02.12.2007 10:19:17
Przeprasam. spróbuje uzupełnic informacje choć wydawała mi sie że opisałem problem dość szczegółowo. karta ATI RADEON X1650 PRO. Tak jak wspomniałem w pierwszym mailu wszystko na początku było ok: trójwymiar działał, wszystko chodziło bez zarzutu. Od pewnego czsu jak wspomniałem w PIERWSZYM mailu potem zaczęły sie kłopoty. Jak chciłałem uruchomić grę typu SZACHY (które są na wyposażeniu VISTY), Splinter Cell Double Agent, jak PISAŁEM w pierwszym mailu nie wyświetlają się podglądy zminimalizowanych okien,nie działa przełączenie między oknami. Jak PISAŁEM za każdym razem kiedy chcę uruchomić w/w grę pokazuje mi się info: nie mozna utworzyć lub uruchomic urządzenia direct 3D Sterowniki to ATI Catalyst 7.11 Vista (32bitowa)
wojtrein
Dodano
01.12.2007 21:29:17
Jeżeli ktoś, coś, gdzieś ma to raczej Ty - zero informacji konkretnych w Twoich postach i tyle. Oczekujesz pomocy to przedstaw problem "na tle" tego jaka konfiguracja sprżetowa ( ze sterownikami - wesje włacznie ), jakie to są te "niektóre gry" itp. Gdy Tobie się zechce to moze i komuś też. PS. Subtelne aluzje do niedomiaru informacji - mój pierwszy post - jak widać do Ciebie nie trafiają.
Rebe
Dodano
30.11.2007 11:21:55
No to kurde dzięki. Grac nie moge bo żadna gra nie chodzi, z peni mozliwości Visty też nie moge korzystac bo nie ma trójwymiaru a każdy ma to gdzieś](*,) . Nieładnie [-x
wojtrein
Dodano
30.11.2007 11:01:40
Nikt nie jest wstanie mi pomóc? To może ktoś chociaż mi podpowie skąd ma ściągnąc najnowszego Directa bo może to pomoże?
wojtrein
Dodano
27.11.2007 19:01:39
Uruchom narzędzie dxdiag i zdiagnozuj przyczynę.
Anathema
Dodano
24.11.2007 10:34:47
  • wojtrein 24.11.2007 12:08:55

    [quote=Anathema]Uruchom narzędzie dxdiag i zdiagnozuj przyczynę.[/quote] Nie wykazało mi żadnych poblemów.

Zaraz wyjdzie, że grafika ATI i sterowniki jedne z nowszych, a one walą błedami w DX-ach.
Rebe
Dodano
24.11.2007 09:28:44
wojtrein
Dodano:
23.11.2007 22:41:04
Komentarzy:
19
Strona 1 / 1