Vista + Lexmark X6150

Witajcie, Nie mogę się uporać z tym problemem od kwietnia ;) Więc wreszcie zwracam się z pytaniem na forum. Mam laptopa Toshiba Satellite Pro A120 z systemem Vista Business 32bit. Chciałbym do niego podłączyć "kombajn" Lexmark X6150. Już od dłuższego czasu na [url=http://downloads.lexmark.com/cgi-perl/downloads.cgi?ccs=177:21:0:385:0:0&emeaframe=&target=http://downloads.lexmark.com/cgi-perl/downloads.cgi&target=http://downloads.lexmark.com/cgi-perl/downloads.cgi&&req=:::::]stronie producenta [/url] są dostępne dedykowane sterowniki dla Visty - ściągam te opatrzone nazwą "windows vista". Początkowo chcąc coś wydrukować przy zegarze pojawiała się ikonka drukarki, a tam komunikat: "oczekuje". Oczywiście czekanie nawet 2 godzin nic nie dawało. Ostatnio, po którymś z kolei przeinstalowaniu sterowników zaliczyłem mały postęp, bowiem teraz pojawia się komunikat "błąd komunikacji dwukierunkowej". Próbowałem więc drukować przy wyłączonej i włączonej komunikacji dwukierunkowej, ale to nic nie daje. Drukarka jest ustawiona jako domyślna i pracuje w trybie online. Dodam, że połączenia kablowe są na pewno ok, sprawdzałem je niezliczoną ilość razy. Samo urządzenie też jest sprawne i drukuje przy użyciu funkcji ksero, przy której nie jest wymagane połączenie z komputerem. Proszę o pomoc i pomysły na rozwiązanie problemu. [b]EDIT[/b] Napisałem do producenta, skąd otrzymałem poniższą instrukcję. U mnie zadziałało bez zarzutu ;) --- Problem opisany przez Państwa pojawia się, jeżeli na komputerze z Windows Vista został zainstalowany sterownik dla systemu Windows XP. Jeżeli instalowali Państwo sterownik dla Windows XP, proszę odinstalować go w poniższy sposób: 1. Odłączyć kabel USB pomiędzy komputerem a drukarką. 2. Włożyć do napędu płytę CD ze sterownikami. Jeżeli instalator nie uruchomi się automatycznie, proszę kliknąć podwójnie na KOMPUTER a następnie na płytę CD i plik SETUP.EXE. 3. Kliknąć na drugi znak zapytania (przed umową licencyjną) i wybrać opcję odinstalowania urządzenia. 4. Po zakończeniu deinstalacji zrestartować komputer. 5. Otworzyć Eksploratora Windows (START | (WSZYSTKIE) PROGRAMY | AKCESORIA) 6. Przejść do folderu: C:\Windows\system32\spool\drivers\w32x86\3 7. Usunąć stamtąd wszystkie pliki których nazwa zaczyna się na „LEX” lub „LX” (UWAGA: Proszę wykonać punkt 7. tylko jeżeli nie mają Państwo żadnego innego urządzenia Lexmark. Jeżeli nie używają Państwo żadnej innej drukarki, skanera, lub aparatu cyfrowego, mogą Państwo usunąć całą zawartość folderu „3”.) 8. Jeżeli istnieje folder C:\Windows\twain_32\lexmark, proszę go również usunąć. Proszę następnie zrestartować komputer i sprawdzić czy w USŁUGACH dalej pojawia się „LexBce-Server”. W tym celu proszę: Wcisnąć jednocześnie na klawiaturze klawisz „Windows” i „R”. W pole dialogowe wpisać: services.msc i zatwierdzić przez ENTER. Jeżeli w USŁUGACH pojawia się „LexBce-Server” musi on zostać usunięty w następujący sposób: 1. Wcisnąć jednocześnie na klawiaturze „Windows” i „R”. W pole dialogowe wpisać: „cmd” (bez cudzysłowia) i zatwierdzić przez ENTER. 2. W czarnym okienku wpisać „cd\” (bez cudzysłowia) i zatwierdzić przez ENTER. 3. Powinno się pojawić: C:> 4. Wpisać: „cd Windows\System32” (bez cudzysłowia) i zatwierdzić przez ENTER. 5. Wpisać: „lexbces /u” (bez cudzysłowia) i zatwierdzić przez ENTER. Pojawi się potwierdzenie, że plik został usunięty a pozostałe pliki lexbces.exe- muszą być usunięte ręcznie. 6. Przejść do folderu C:\Windows\System32 i usunąć stamtąd pliki „lexbces.exe” i „lexbce.dll” Proszę wrócić teraz do okna USŁUGI i prawym przyciskiem myszy kliknąć na PRINT SPOOLER (ewentualnie BUFOR WYDRUKU). Następnie: 1. Wybrać WŁAŚCIWOŚCI i kliknąć na URUCHOM (ewentualnie START) 2. Kliknąć na ZASTOSUJ i następnie na OK 3. Sprawdzić dla pewności, czy stan tej usługi jest „URUCHOMIONY”. Proszę nadal nie podłączać kabla USB pomiędzy komputerem a drukarką. Uruchomić program ze strony ftp://ftp.lexmark.com/driver/inkjet_drivers/Cleanup/CleanupUtility.exe Proszę zrestartować komputer. Następnie proszę zainstalować właściwy sterownik dla Windows Vista, który jest do ściągnięcia ze strony internetowej www.lexmark.pl. Proszę zwrócić uwagę, że system Windows Vista dostępny jest w dwóch wersjach: 32- i 64-bitowej. Proszę ściągnąć właściwy sterownik. Kabel USB proszę podłączyć dopiero, gdy program instalacyjny zażąda tego. Po instalacji właściwego sterownika, proszę zrestartować komputer. ---

Odpowiedzi: 1

Wszystko super jeśli chodzi o drukowanie, ale to jest przecież "urządzenie wielofunkcyjne" - co ze skanerem i faksem ? Wg opisu na stronie Lexmarka "...use Windows Scanners and Cameras or Photo Gallery for Scanning." Niestety u mnie (64-bitowa Vista) skaner przez ww. sposób nie idzie uruchomić - jest jako urządzenie, nawet sprawdza czy działa poprawnie (oczywiście po 1 sek. daje że OK) ale próba uruchomienia nic nie daje, żadnej reakcji. (a do faksu jeszcze nie doszedłem !!! )
RalfBerecik
Dodano
02.12.2009 11:47:19
GrzegorzRogalski
Dodano:
11.11.2007 16:54:22
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1