Vista recovery i XP obok siebie na dysku

Męcze sie z tym od kilku dni i nic nie wychodzi. Próbuje zainstalować obok siebie te systemy i jak na razie zonk. Staram się to robić zgodnie z sztuką od najstarszego (XP) do najmłodszego ( Vista ). Jednak płytka recovery zamazuje tylko boot loadera XP, a go nie modyfikuje. Próbowałem również używać narzędzia Vista Boot Pro, ale również to nic nie dało, nawet edycja GRUBA, po zainstalowniu linux'a nie pomogła. System Vista Bisness, płytka recovery od Toshiby. Swoja drogą czemu MS, nie da normalnej płytki, z pełna konsolą odzyskiwania systemu, a okrojoną recevery. Czy legalne jest zrobienie kopii normalnej płytki i instalacja za jej pomocą. I czy również wówczas trzeba będzie ją aktywować??

Odpowiedzi: 4

Voith dlaczego nie czytasz co inni pisza -cała instrukcje masz opisaną wyzej zainstalauj vistabootpro itd..
cinka
Dodano
18.11.2007 22:32:30
Odpowiedź znajduje się w przyklejonym - w tym dziale - FAQ.
Anathema
Dodano
18.11.2007 22:18:49
Endrju z racji tego ze w tym czasie nie mogłam poswiecic tenu tematowi tyle czasu podałam tylko GG, gdybym chciała sie przechwalac tylko nie podałabym nr kontaktu. ja instalowałam xp na viste z racji tego ze mam laptopa z preinstalowana vista, po zainstalowaniu xp i uruchomieniu go nalezy wgrac program NET FRAMEWORK 2.0 a nastepnie VIstabootpro 3.3 . w programie Vistabootpro klikamy na "system bootloader" a w nim zaznaczamy pola "windows vista bootloader ( unistall legacy bootloader)" oraz pole "system partition"na dole kliknac install bootloader i restart kompa. po restarcie właczy sie vista -nalezy wejsc w dysk z xp odszukac program vistabootpro ( program files-pronetworks-vistabootpro i uruchomic , klikamy "Menage Os Enteries" i zaznaczamy pole "add NEW OS entry" w polu "OS name "wpisujemy Windows xp w OS Type wybieramy "windows legacy" w OD driwe - wpisac partycje na której jest xp Jezeli po restarcie wyskakuje bład przy próbie uruchomienia xp " uszkodzony plik ntldr" nalezy go skopiowac z płytki z xp na partycje z vista i xp
cinka
Dodano
18.11.2007 19:56:34
  • Voith 18.11.2007 21:43:31

    Słuchajcie ja mam taki problem zwiazany a dwoma systemami - mialem viste i na drugiej partycji zainstalowalem xp i teraz startuje z xp a ja nie wiem jak przejsc na viste. Myslalem ze bede mial do wyboru w dosie jaki system odpalic a tu nic i wlacza sie xp. Jak moge odpalic viste ?

ja tez miałam ten problem ale juz wszystko chodzi gg 1153034
cinka
Dodano
11.11.2007 17:19:03
  • Endrju 12.11.2007 09:00:00

    [quote=cinka]ja tez miałam ten problem ale juz wszystko chodzi gg 1153034[/quote] no to podpowiedz coś koledze łaskawie, bo to forum służy pomocy, a nie czczym przechwałkom.

gooru2
Dodano:
02.11.2007 10:03:16
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1