Instalacja Visty z ukrytej partycji, gdy nie ma płyty a nie chce się starcic danych do tego komputer

Witam, jest problem, laptop acer z preinstalowaną Vistą Home Premium po kazdym uruchomieniu pokazuje że jest błąd. I każe wybrać czy załadowac system normalnie czy sprawdzić błędy. I jak biorę normalnie to się resetuje i od nowa, włacza to samo, a jak biorę żeby sprawdził błędy, to nie jest sobie w stanie z tym poradzić...Sprawdza długo i pokazuje że jest błąd i nie może sobie poradzić i daje opcje do wysłania infa o błędzie do M$ (zamieszczam w codebox na dole) no kompletnie jestem podłamany nie da się przywrócić ostatniej działającej konfiguracji "punktu przywracania' - pokazuje że sa błędy i że nie jest to możliwe. do tego F8 działa ale nie wazne którą opcję wybiore efekt jest ten sam chwilkę mignie ekran na niebiesko i się laptop resetuje.... i od nowa na dodatek nie mogę reinstalować/przywracać systemu ze specjalnej płyty bo...jej nie mam, co najwyżej mogę wejść z poziomu konsoli (cmd) do dysku x: na którym sa ukryte pliki instalacji Visty.... powiedzcie jak mam to naprawić / zainstalować ponownie...tak aby mi nie skasowało danych z dysków...bo szkoda... ratunku! dodatkowo podejrzewam że problemem są sterowniki ATI SATA...ale nie mogę wejść do systemu aby przywrócić je lub aktualizowac... "Your computer was unable to start" Naprawa Systemu Windows Vista nie podołała, wyświetliła taki komunikat: Problem Event Name: StartupRepairV2 Problem Signature 01: AutoFailover Problem Signature 02: 6.0.6000.16386.6.0.6000.16386 Problem Signature 03: 6 Problem Signature 04: 262148 Problem Signature 05: BadDriver Problem Signature 06: BadDriver Problem Signature 07: 0 Problem Signature 08: 3 Problem Signature 09: WrpRepair Problem Signature 10: 0 OS Version: 6.0.6000.2.0.0.256.1 Locale ID: 1033 Jest możliwość uruchomienia acerowskiego instalatora alt+F10 ale tam nie ma opcji aby tylko reinstalować system tam jest tak że wyczyści wszystkie dane... Proszę o pomoc

Odpowiedzi: 5

OK no masz racje . Pliki można spróbować przekopiować pod dosem jesli jest dostęp a chyba raczej jest. Można też skorzystać z jakiejś dystrybucji live linux obsługującej NTFS. Jeśli na tym dysku jest druga partycja to kopiujesz na nią jesli nie to nagrywasz na płyty lub podpinasz drugi dysk. Jeszcze jedna uwaga jeśli zmieniałeś rozmiar partycji na swoim kompie to nie licz na przywrócenie systemu z partycji recover musi być ten sam rozmiar który był w momencie zakupu dla dysku 120 GB jest to bodajże 52.6 gb.
edi_net
Dodano
14.07.2007 01:34:00
No z tego co ja widzę to kolega szukał sposobu na nieutracenie cenych danych, a Ty proponujesz coś zgoła innego ;-) Powinienem kontynuować wywód... chyba nie ;>
Anathema
Dodano
14.07.2007 01:12:30
Ze niby w czym błąd bo jakos nie zabardzo zaczaiłem twoją uwage. Popraw mnie .... Poprawie siebie.
edi_net
Dodano
13.07.2007 22:54:41
Siema Prawie kazdy laptop acera ma ukryta partycje (tak zwana recovery) Dostę do niej uzyskujesz przy starcie systemu wciskając alt + F10 (niepamiętam dokładnie powinno byc w instrukcji) sprobuj tego ale stracisz wszystkie dane z partycji c: ale dostaniesz czystego windowsa.
edi_net
Dodano
13.07.2007 20:19:33
  • Anathema 13.07.2007 21:54:28

    [quote=edi_net]Siema Prawie kazdy laptop acera ma ukryta partycje (tak zwana recovery) Dostę do niej uzyskujesz przy starcie systemu wciskając alt + F10 (niepamiętam dokładnie powinno byc w instrukcji) sprobuj tego ale stracisz wszystkie dane z partycji c: ale dostaniesz czystego windowsa.[/quote] Klasa porada, szkoda tylko, że w temat nie bardzo się wczytałeś ;-)

jeśłi posiadasz tylko partycję systemową i recovery to pozostaje wyjęcie dysku i zrzucenie danych na inny nośnik poza laptopa. NIw znam acera, ale po tym F10 powinieneś mieć jakieś opcje przywracania systemu [tak np. jest w HP, ale gwarancji dać nie mogę]. Po reinstalu systemy wykonaj sobie płytkę instalacyjną w oparciu o dane z partycji recovery na wypadek gdyby w przyszłości nawalił Ci dysk. I koniecznie wydziel przynajmniej jedną partycję z C: w przypadku gdybyś takowej.
Endrju
Dodano
12.07.2007 09:18:44
indiced
Dodano:
11.07.2007 12:50:43
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1