BitLocker

Witam, Nowa instalka Vista Ultimate 2 dyski. Pirwszy dysk dwie partycje drugi dysk bez partycji - na dane, wszysko jet oki system jest doskonały ale :-( bitloker twierdzi że konfiguracja dysku jest zła. Nie mam TPM więc w zasadach grupy ustawiłem aby można było korzystać z pendrive ale co z tymi partycjami to już sam nie wiem (a bardzo chcę wsadzić jezcze jeden dysk i go zaszyfrować) można prosić o radę. (No bo systemowa podpowedź o ponownym instalowaniu systemu chyba nie jest do końca trafna ???)

Odpowiedzi: 9

eeee zle wg mnie bez partycji oznacza ze nie podzielił go na logiczne dyski, tylko calosc dał na dane
Paweł Wujczyk
Dodano
05.05.2007 18:12:28
  • Anathema 05.05.2007 19:39:13

    [quote=Paweł Wujczyk]eeee zle wg mnie bez partycji oznacza ze nie podzielił go na logiczne dyski, tylko calosc dał na dane[/quote] A kto go tam wi, co on tam zrobił z nią :D

Więc jednak się nie myliłem ;) Jak już kolega utworzy tą partycję, to będziemy mogli dalej rozmawiać :P
Anathema
Dodano
04.05.2007 10:50:32
[quote=zachariaszx] Nowa instalka Vista Ultimate 2 dyski. Pirwszy dysk dwie partycje drugi dysk bez partycji - na dane[/quote]
Paweł Wujczyk
Dodano
04.05.2007 03:56:37
[quote]wydaje mi się że źle mówisz zachariaszx ma 3 partycje [/quote]Wspominał o dwóch dyskach, a czy on na tym drugim partycje już ma?! Bo ja to wiem :/ U niego rozruchowa i systemowa to te same (no chyba, że posłuchał rady z przeniesieniem aktywnej i coś w tej kwesti się zmieniło) ;)
Anathema
Dodano
30.04.2007 09:00:18
wydaje mi się że źle mówisz zachariaszx ma 3 partycje 1. na rozruch 2. na system 3. na innym dysku na dane wiec wg mnie może sobie zaszyfrować 2 i 3 bez problemu. Jednak 3 musi szyfrować z wiersza poleceń, bo vista oficjalnie nie pozwala na szyfrowanie partycji innej niż systemowa
Paweł Wujczyk
Dodano
30.04.2007 01:55:00
wydaje mi się że źle mówisz możesz zaszyfrować obie partycje nie posiadając trzeciej. Jednak robisz to już z wiersza poleceń bo vista oficjalnie nie pozwala na szyfrowanie partycji innej niż systemowa
Paweł Wujczyk
Dodano
30.04.2007 01:50:54
No nic, spróbuję Ci pomóc, ale pamiętaj, iż wszystkie działania podejmujesz na własne ryzyko ;) 1. Najpierw oznacz tą drugą partycję jako aktywną (zrobisz to w zarządzaniu dyskami) 2. Następnie uruchom ponownie komputer z płyty z Windows Vista (z dysku już po zabiegu 1. nie uruchomisz) 3. Następnie wybierz opcję [b]Napraw komputer[/b]. Zgadzasz się na naprawę, następnie ponownie odpalasz komputer z płyty z Vista i wybierasz [b]Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia[/b]. Zostaną przywrócone pliki rozruchowe na partycji aktywnej. No to by było na tyle. Pozowdzenia :] P.S. W sposób opisany powyżej bedziesz mógł zaszyfrować partycje systemową. Do szyfrowania kolejnej potrzebujesz po prostu kolejnej. 2 to niestety już za mało będzie w tym wypadku.
Anathema
Dodano
24.04.2007 13:26:21
Partycje są NTFS , pliki rozruchowe nie są przeniesione. Pytanie jat to teraz przenieść ( a w zasadzie jeśli to nie jest konieczne wolałbym nie szyfrować windowsa tylko jeden z dodatkowych dysków) Zakładam że musi być sposób bez ponownej instalacji systemu.
zachariaszx
Dodano
24.04.2007 12:31:56
No cóż. Przybliżę Ci parę rzeczy o partycjach, które wykorzystujemy w bitlocker, a ty zobacz czy wszystko masz poprawnie wykonane: 1. Obie partycje muszą być sformatowane w NTFS 2. Pliki rozruchowe Windows muszą znajdować się na innej partycji niż sam system (tutaj zapewne popełniasz błąd) 3. Partycja z Windows nie może być aktywną.
Anathema
Dodano
24.04.2007 10:17:46
zachariaszx
Dodano:
24.04.2007 00:50:00
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1